stigli na osmo mjesto / Velika pobjeda Zadra i hat trick Krstanovića

Zadar je po drugi put ove sezone kao gost nadigrao Lokomotivu u Kranjčevićevoj ulici. Gosti su poveli preko Gabrića u 18. minuti, na 1-1 je u 42. izjednačio Kolar, da bi Zadrani pobjedu osigurali u prvih pola sata drugog poluvremena

3.4.2015.
20:04
Goran Stanzl/PIXSELL

U utakmici 27. kola Prve HNL Zadar je kao gost nadigrao Lokomotivu sa 5-1 (1-1).

Strijelci: 0-1 Gabrić (18), 1-1 Kolar (42), 1-2 Bartolec (58-ag), 1-3 Krstanović (65-11m), 1-4 Krstanović (70), 1-5 Krstanović (75-11m).

Pred 300 gledatelja sudio je Matoc iz Zaprešića.

Zadar je po drugi put ove sezone kao gost nadigrao Lokomotivu u Kranjčevićevoj ulici. Gosti su poveli preko Gabrića u 18. minuti, na 1-1 je u 42. izjednačio Kolar, da bi Zadrani pobjedu osigurali u prvih pola sata drugog poluvremena. Prvo je u 58. minuti Bartolec nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu, a zatim je u samo 10 minuta sudac Matoc dosudio čak tri kaznena udarca za goste. Krstanović je iskoristio prvoga u 65. minuti, drugog mu je u 69. vratar Lokomotive Sluga obranio, ali je nakon kornera koji je uslijedio u 70. Krstanović zabio glavom, a "hat-trick" Krstanović je kompletirao ponovno iz 11-erca u 75.

Zadar je ovom pobjedom stigao na osmo mjesto sa 26 bodova, dok je Istra 1961 deveta sa 25, a na posljednje je mjesto pao Osijek koji ima 23.

Lokomotiva je ostala treća sa 41 bodom, četiri više uz utakmicu više od četvrtog Hajduka, dok je Zagreb peti sa 33 boda.