VEĆ JE PALA PRVA KAZNA ZA KAOS NA RUJEVICI? / Sudac na kojeg se Mišković obrušio ekspresno nestao s liste

Nitko nije bio zadovoljan raspletom događaja na Rujevici

4.2.2021.
13:57

Ovo što smo vidjeli je još jedna sramota VAR suca Gorana Gabrila. Ovo nije prvi put da prema Rijeci, ali i općenito jer ne želim govoriti samo o Rijeci, sudi tako. Sudačka komisija neće postojati ovakva kakva je, a nadam se da je ova uloga u VAR sobi bila zadnja za Gorana Gabrila.

ŠTO SE TO DOGAĐA U HRVATSKOM NOGOMETU? /

Kaos nakon utakmice na Rujevici, Mišković sipao optužbe, Bruno Marić podivljao na suce, HNS šuti...

Poručio je to među ostalim predsjednik Rijeke Damir Mišković nakon remija sa Šibenikom u srijedu navečer. U toj utakmici sudačke odluke bile su u prvom planu.

Suci u glavnim ulogama

U samoj završnici u glavnoj ulozi bili su sudac Vučković i VAR. Prvo je u 90. minuti Yateke zatresao mrežu gostiju, a nakon više od četiri minute pregledavanja snimke utvrđeno je kako je prije pogotka Kulenović bio u zaleđu. Uslijedila je dugačka nadoknada u kojoj su Riječani tri puta tražili kazneni udarac.

28.01.2015., Ali Bin Hamad Al Attiya Arena, Al Sadd, Doha, Katar - 24. svjetsko rukometno prvenstvo, cetvrtfinale, Hrvatska - Poljska. Strucni stozer Hrvatske rukometne reprezentacije. Damir Kajba. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Vučković je pregledom snimke ustanovio kako nije bilo dovoljno kontakta između Kvesića i Murića, pa da zatim igrač Šibenika nije igrao rukom u svom 16-ercu. No, međusobno potezanje Todoroskog i Arsenića u osmoj minuti nadoknade okarakterizirao je kao prekršaj braniča gostiju. Odgovornost je preuzeo Andrijašević te pogodio za konačnih 2-2.

A nakon ovog što se dogodilo na Rujevici povjerenik za suđenje Ivan Novak, predsjednik sudačke komisije Ante Kulušić i povjerenik za natjecanje Josip Brezni odredili su listu sudaca za 20. kolo HNL-a.

Ono što se odmah da primijetiti je da na popisu sudaca nema Gabrila. Vjerojatno nije dobio prolaznu ocjenu od kontrolora suđenja Brune Marića. Lako bi se moglo dogoditi da ga čeka sudbina Igora Pajača, Marija Zebeca i Marka Matoca. Oni u nedavno suspendirani do daljnjega zbog propusta na utakmicama Istra 1961 - Slaven Belupo (17. kolo) i Dinamo - Hajduk (13. kolo).