ŠPANJOLCI SRUŠILI SNOVE BARAKUDAMA: / Hrvatski vaterpolisti ostali bez finala nakon velikog trilera u Budimpešti

Nakon što su pobijedili Grčku u četvrtfinalu, u petak su Barakude izgubili u polufinalu polufinale protiv Španjolske, a tekstualni prijenos UŽIVO mogli ste pratiti na Net.hr-u

24.1.2020.
18:20
Oli SCARFF / AFP / Profimedia

Hrvatski vaterpolisti ostali su bez finala na Europskom prvenstvu u Budimpešti, gdje su u polufinalu poraženi od Španjolske sa 9-8 (0-1, 4-3, 2-2, 3-2) pa će se u nedjelju boriti za brončano odličje.

Španjolcima je to drugo uzastopno finale, a treće u povijesti na natjecanju na kojem još nisu nikada osvojili zlatno odličje.

Bukić najefikasniji kod Barakuda

Ovim porazom Hrvatska je ostala bez izravnog plasmana na Olimpijske igre u Tokiju pa će se do olimpijskog turnira morati probiti kroz kvalifikacije.

Najbolji strijelac Španjolske bio je Munarriz sa tri pogotka, a dva je postigao Granados. Vratar Lopez imao je 13 obrana. U hrvatskoj reprezentaciji dva pogotka postigao je Luka Bukić, a po jedan Marko Macan, Luka Lončar, Maro Joković, Ante Vukičević, Andro Bušlje i Lovre Miloš. Marko Bijač je imao sedam obrana.

Hrvatska će u nedjelju od 17.30 sati za brončano odličje igrati s poraženim iz drugog polufinala u kojem se sastaju Mađarska i Crna Gora.

Europsko prvenstvo u vaterpolu, polufinale

Hrvatska - Španjolska 8:9

4. četvrtina

8' Gotova je utakmica, Španjolska je pobijedila 9:8.

7' GOL Vukičević zabija i španjolska prednost je samo jedan gol, ali još je samo 20 sekundi do kraja.

7' Nova obrana Lopeza, njegova 13. u utakmici protiv Hrvatske, a Španjolci u sljedećem napadu zabijaju za 9:7.

6' Ne uspijevaju Barakude probiti španjolsku obranu, sada je Fatovićev udarac zaustavio blok.

5' Ne izgleda ovo dobro, Garcia je pucao iz daljine, a Lopez sigurno brani.

3' GOL Španjolska se opet vraća u vodstvo, Tahull je strijelac.

3' GOL Sada je na scenu stupio Joković koji neobranjivo pogađa za 7:7!

2' Hrvatska je upala u krizu, sada je Joković pucao iz loše situacije i to nije bilo opasno.

1' GOL Granados zabija i Španjolska opet vodi.

1' Španjolska je sada osvojila prvi napad.

3. četvrtina

7' No, ne uspijevaju ga iskoristiti, Bukićev udarac je blokiran.

7' U završnici smo treće četvrtine, Hrvatska ima napad, ali Bukić pogađa gredu.

6' GOL Odlična akcija Barakuda s igračem više, Bukić zabija!

4' GOL Nije dugo stajalo 5:5 na semaforu, odmah u sljedećem napadu Perone vraća Španjolsku mu vodstvo.

3' GOL Hrvatska izjednačila, Miloš zabio za 5:5!

3' Tucak sada zove Time-out, osjeća da su ovo trenuci u kojima se lomi utqakmica.

2' GOL Nije dobro počeo drugi dio, Munariz zabija za vodstvo Španjolaca.

1' Na početku drugog dijela Hrvatska ne koristi svoj napad, Lopez je obranio Garciji.

1' Počelo je drugo poluvrijeme.

2. četvrtina

7' GOL Deset sekundi prije kraja Lončar zabija za 4:4, Hrvatska je iskoristila napad s igračem više.

7' GOL Španjolci opet vode, Delgado je iskoristio napad s igračem više.

6' GOL Barakude odmah uzvraćaju, Bukić je snažnim udarcem probio Lopeza i rezultat je 3:3.

6' GOL Španjolska sada igra mnogo bolje i po prvi put je povela, zabio je Munariz za 2:3.

4' GOL Španjolci odmah uzvraćaju, De Toro zabija za 2:2.

3' GOL Bušlje fenomenalnim golom vraća Barakude u vodstvo!

2' U sljedećem napadu pokušao je Miloš vratiti Hrvatsku u vodstvo, ali pogađa gredu.

1' GOL Španjolci su izjednačili golom Granadosa.

1' Počela je druga četvrtina i Hrvatska je ponovno osvojila prvi napad.

1. četvrtina

8' Gotova je prva četvrtina, Hrvatska ju je dobila 1:0

6' Izvanredno odigrana akcija na Vukičevića, ali španjolski vratar Lopez brani njegov udarac.

5' Hrvatska nije iskoristila svoj napad, ali ga nisu iskoristili niti Španjolci jer je još jednom izvanredno obranio Bijač!

4' Fenomenalna obrana Bijača, Barakude imaju priliku povesti 2:0.

3' GOL Hrvatska vodi, Macan je pogodio za 1:0!

2' Hrvatska se obranila, Vukičević je ukrao loptu Muniarizu.

1' Barakude imaju prvi napad.

1' Počela je utakmica između Hrvatske i Španjolske.

17.20 Još nas vrlo malo dijeli do početka utakmice.

17.15 Još samo 15 minuta do početka utakmice!

17.00 Na prošlom Euru Hrvatska je osvojila broncu, a Španjolska srebro.

16.55 Utakmica počinje za malo više od pola sata.

16.10 Hrvatskoj je ovo četvrto polufinale na Eurima u povijesti, a Barakude su jednom i osvojile to natjecanje, 2010. godine.

Hrvatsku reprezentaciju u vaterpolu u petak od 17.30 očekuje polufinalna utakmica na Europskom prvenstvu u kojoj će joj protivnik biti Španjolska.

Hrvatski vaterpolisti su u četvrtfinalu pobijedili Grčku s 14-11 i za ulazak u finale u petak će se boriti protiv Španjolske, dok se u drugom polufinalu sastaju Crna Gora i Mađarska.

"Odigrali smo fenomenalnu utakmicu. To je stvarno tako i čestitam dečkima i cijelom svom stožeru na ovom poslu. Vidite koliki se znaju okliznuti, velikani, sjajne momčadi poput svjetskog prvaka Italije ili europskog prvaka Srbije. Mi smo tu i još trajemo. Mi imamo kontinuitet i to je ono što me čini silno sretnim i ponosnim na ove mladiće. Oni znaju igrati ove utakmice, a to su vam znate šokantne utakmice," kazao je Tucak osvrnuvši se na idućeg suparnika.

"Nadam se i da ćemo i u petak pokazati još jedno desetak posto još bolju igru."

'Nitko nas ne može dobiti kad igramo na najvišoj razini'

Loren Fatović je naglasio kako je najvažnije kako igra Hrvatska.

"Najvažniji smo mi i kako mi igramo i kada gledamo sebe. Tada smo najbolji i to smo pokazali od početka do kraja, dominirali cijelu utakmicu i dominirali od prve minute. To isto će vrijediti za polufinale i finale. Mislim da imamo najveću kvalitetu kada odigramo na najvišoj razini. Tada nas nitko ne može dobit," kazao je Fatović osvrnuvši se polufinalu.

"Španjolci su nam ostali nešto malo dužni od prošle godine, ali to je prošlost. U to se ne vraćamo. Mi smo došli ovdje pobijediti svaku utakmicu i tako nastupamo. Mislim da smo kvalitetniji i ako igramo vrhunski, teško nas mogu dobiti."

Barakude bolje od Kauboja

U petak će utakmicu polufinala na Euru igrati i hrvatska rukometna reprezentacija, za obje reprezentacije to će biti deveto polufinale u 14. nastupa na europskim prvenstvima, a vaterpolisti su do sada bili uspješniji.

"Barakude" su tri puta stigle do finala, a jednom i osvojile europski tron 2010. u Hrvatskoj, dok su "Kauboji" dva puta preskočili polufinale, ali i oba put zapeli u finalu, 2008. i 2010. Prvo smo u Norveškoj 2008. u finalu izgubili od Danske (20-24), a dvije godine na prvenstvu u Austriji i od Francuske (21-25).

Prijenos Kauboja na RTL-u

Vaterpolisti su na olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima osvojili ukupno 14 medalja pri čemu zlata na sva tri velika natjecanja. Olimpijsko zlato osvojili su 2012. u Londonu, sa SP-a imaju dva zlata osvojena 2017. (Budimpešta) i 2007. (Melbourne), dok su europsko zlato osvojili prije 10 godina.

Polufinalnu utakmicu na Euru u vaterpolu pratite od 17.30 na HRT2, a rukometaš pratite od 18 sati u izravnom prijenosu na RTL televiziji i RTLplayu te na portalu Net.hr. Ne propustite ni emisiju Vrijeme je za rukomet uoči i nakon utakmice na RTL televiziji i na RTLplayu. Dok vaterpolsku poslasticu možete gledati na HRT-ovu Drugom programu.