DANSKA OBRANILA NASLOV SVJETSKOG RUKOMETNOG PRVAKA! / Sjajnom utakmicom protiv Švedske došli su do još jednoga zlata

Danska je u finalu 27. Svjetskog prvenstva obranila naslov prvaka

31.1.2021.
17:12

Rukometaši Danske obranili su naslov svjetskog prvaka nakon što su u finalnom susretu SP-a u Kairu pobijedili Švedsku sa 26-24 (13-13). Danska je tako postala tek četvrta reprezentacija u povijesti koja je uspjela obraniti naslov svjetskog prvaka nakon što je bila "zlatna" i prije dvije godine.

Dva puta je to uspjelo Francuzima, 2017. i 2015. godine, te 2011. i 2009., te Rumunjima (1974. i 1970. te 1964. i 1961.), a Šveđanima jednom (1958, 1954).

Finale u kojem se igralo gol za gol

Bilo je to zanimljivo finale u kojem se Švedska držala do same završnice, ali je na koncu ipak posustala.

Dance su do drugog naslova u povijesti predvodili Mikkel Hansen sa sedam golova, te Niklas Landin sa čak 15 obrana. Nikolaj Oris Nielsen je zabio pet, a Jacob Holm četiri gola.

Kod Šveđana, koji su osvojili prvu medalju nakon bronce iz 2011. godine, najefikasniji su bili Hampus Wanne s pet i Albin Lagergren sa četiri gola.

UŽIVO

FINALE SVJETSKOG PRVENSTVA, EGIPAT, 31. SIJEČNJA, 17:30

DANSKA - ŠVEDSKA 26:24

Sastavi:

DANSKA: N. Landin - M. Landin, Svan Hansen - Saugstrup - M. Hansen, Olsen, Gidsel

ŠVEDSKA: Palicka - Wanne, D. Petersson - Darj - Carlsbogard, Gottfridsson, Lagergren

UŽIVO

60' Gotova je utakmica. Danska je novi svjetski prvak!

59' Švedska zabija za smanjenje rezultata.

58' Danska zabija za +3 i privodi utakmicu kraju.

57' Landin sjajno brani, ali Danci rade prekršaj i iznudili su sedmerac. Landin i to brani i ne daje Šveđanima priliku da se primaknu na -1.

55' Nada za Švedsku u posljednjim minutama, Darj smanjuje vodstvo Danaca na -2.

52' Hansen zabija sa sedam metara za tri razlike Danske.

51' Šveđani smanjuju tu razliku na -2, ali su i dalje u zaostatku.

50' Sjajni pogodak Larsena za novih +3 Danske. Švedska traži novi pogodak, ali sjajni Landin skida zicer jednom od boljih obrana na ovom Svjetskom prvenstvu.

48' Prvi put na utakmici Danska ima vodstvo od +3, ali Švedska odmah odgovara na drugoj strani.

46' Čudo s Danske klupe - Holm još jednom zabija, i to za +2 vodstvo Danaca.

44' Holm ponovno zabija! Ušao je prije samo dvije minute, a već je zabio tri pogotka za Dansku!

43' Wanne sa 7 metara zabija za još jedno izjednačenje.

42' Holm sjajno probija Švedsku obranu i zabija za vodstvo Danske.

40' Lijevo krilo Švedsko sjajno zabija i lopta prolazi kroz noge Landinu, a Danska odmah uzvraća novim pogotkom.

39' Nova prilika koju Švedsku iskorištava i zabija za vodstvo, ali Danska odmah uzvraća na drugoj strani.

38' Švedska dolazi do prednosti nakon neprestanog igranja golom za gol, ali Danska odmah uzvraća i zabija za još jedno izjednačenje.

37' Šveđani odmah uzvraćaju i Lagergren zabija za izjednačenje.

36' Hansen probija obranu Danske i zabija za 15:16.

35' Nakon neuspješne akcije Danske, Šveđani uzvraćaju golom na drugoj strani i zabijaju za izjednačenje od 15:15.

33' Magnus Landin zabija s krila za novo vodstvo Danske.

32' Lijep pogodak Wannea s krila i Šveđani dolaze do novog izjednačenja.

31' Odličan pogodak Hansena i Danci dolaze do prednosti 14:13.

30' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Kraj prvog poluvremena.

29' Nielsen zabija za izjednačenje Danske, a Šveđani nisu iskoristili zadnjih nekoliko sekundi prvoga djela za vodstvo.

28' Danska zabija na prazan gol preko cijelog terena.

27' Švedska igra bez dva igrača i Danska pokušava zabiti u dobrim okolnostima, ali samo pored gola. Ostaje 11:13 za Švedsku.

26' Danci zabijaju s krila i smanjuju Švedsko vodstvo, ali odmah slijedi odgovor Švedske te se drže na +2.

25' Pettersson zabija za +2 Švedske, prvo njihovo veće vodstvo na ovoj utakmici.

25' Hansen protiv Palicke na 7 metara, ali Palicka sjajno brani i drži Švedsku na +1 i dalje.

24' Šveđani poveli nakon pogreške Danske i brze kontre.

23' Pellas ponovno izvodi sedmerac, ali Landin ne može ništa i Šveđani ponovno izjednačuju.

22' Nielsen ponovno zabija za +1 Danske.

21' Izboren je sedemerac za Švedsku i Pellas zabija za novo izjednačenje.

20' Nielsen pogađa s crte za novo vodstvo Danske.

18' Lijep pogodak s krila zabija D. Petersson i time Šveđani izjednačuju za 8:8.

17' Danska igra bez vratara, a Šveđani kradu loptu i zabijaju na prazan gol.

16' Danci su pronašli rupu u obrani Šveđana i zabijaju s crte za vodstvo od +2.

14' Andersson zabija za novo vodstvo Danske.

13' Šveđani nemaju ideje u napadu pa pod pritiskom označenog pasiva idu na šut, ali bezuspješno.

11' Hansen drži Dansku u igri i zabija za novih +1, ali Švedska lijepom akcijom s krila uzvraća za 6:6.

10' Gottfridsson pogađa s 9 metara za izjednačenje.

8' Švedska je odlično postavila napad, ali sjajni Landin brani i drži prednost Danskoj od +1.

7' Danska je ukrala Švedskoj lopti i u kontri Mollgard zabija za prvo vodstvo na utakmici, 5:4.

6' Polukontra Švedske na nepostavljenu obranu i novi pogodak za 3:4, ali slijedi brza kontra Danske za izjednačenje 4:4.

4' Sandel zabija za Švedsku, a Hansen na drugoj strani zabija za novo izjednačenje 3:3.

2' Švedska zabija gol na nepostavljenu obranu Danske za 1:2, ali Danska odmah uzvraća i zabija za 2:2.

1' Prvi napad za Švedsku i ujedno i prvi pogodak koji zabija Wanne. Odmah slijedi uzvrat na drugoj strani i Danska zabija za izjednačenje od 1:1.

1' Počela je utakmica.