ISTRA-HAJDUK 2-4: Mađar i Makedonac zabili po dva gola, Caktaš zapucao penal, potez utakmice pripao igraču Istre

U susretu osmog kola Prve HNL Hajduk je u Puli pobijedio Istru 1961 sa 4-2 (3-1).

23.9.2018.
20:31
Pixell

Nogometaši Dinama i Hajduka ostvarili su pobjede u posljednja dva susreta osmog kola Prve HNL u kojima je postignuto čak 14 golova.

ČUDESNA PREDSTAVA NA MAKSIMIRU: /

Pogledajte svih osam golova s utakmice koja će ući u anale

Tri dana nakon što je deklasirao Fenerbahče, Dinamo je u golijadi na stadionu Maksimir pobijedio Inter sa 5-3, dok je Hajduk na gostovanju u Puli pobijedio Istru 1961 sa 4-2.

Inter je bio korak do senzacije, imao je vodstvo 2-1 i 3-2, ali ipak nije izdržao pritisak 'modrih'. Gosti su kod vodstva 2-1 ostali s igračem manje, što je Dinamo znalački iskoristio. Zanimljivo, čak sedam golova je postignuto u drugom poluvremenu u kojem obrane kao da nisu postojale.

Druga pobjeda pod Vulićem

Golove za 'modre' zabili su Lešković (15), Budimir (58-11m), Petković (71, 83 i Kadzior (90+4), dok su strijelci za Inzter bili Ajayi (53), Andrić (55) i Šunjić (69-ag). VIDEO

Pobjedu je zabilježio i Hajduk koji je na Drosini slavio protiv Istre 1961 sa 4-2. Bila je to druga pobjeda splitskog sastava pod vodstvom novog trenera Zorana Vulića.

Hajduk je sjajno ušao u susret i nakon nešto više od pola sata igre vodio je 3-0 golovima Gyursca (21, 25) i Ivanovskog (36). Domaćin je vratio smanjivši na 2-3 preko Rodrigueza (40) i Miereza (52), no sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Ivanovski postigvši u 66. minuti svoj drugi gol na utakmici. Hajduk je mogao i uvjerljivije slaviti, ali je Mijo Caktaš u sudačkoj nadoknadi iz jedanaesterca pogodio vratnicu.

Dinamo vodi na ljestvici sa 20 bodova, Lokomotiva je druiga sa 16 bodova, Osijek ima 14, a Rijeka i Gorica po 13 bodova. Hajduk je tek drugom pobjedom u osam kola skočio na šesto mjesto sa 10 bodova.

REZULTATI Dinamo - Inter 5-3 Istra 1961 - Hajduk 2-4

Subota: Osijek - Gorica 0-1 Lokomotiva - Rijeka 2-0

Petak: Slaven Belupo - Rudeš 1-1

Uživo:

Istra 1961 - Hajduk 2-4

Istra: Čondrić, Oneto, Rubić, Bosančić, Mierez, Rodriguez, Sane, Ivančić, Grujević, Cardozo, Obeng.

Hajduk: Posavec - Juranović, Borja Lopez, Vučur, Filip - Jairo, Hamza, Palaversa - Caktaš, Ivanovski, Gyurcso

Strijelci: 0-1 Gyursco (21), 0-2 Gyursco (25), 0-3 Ivanovski (36), 1-3 Rodriguez (40), 2-3 Mierez (52), 2-4 Ivanovski (66)

52' Istra je smanjila.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

40' Smanjila je Istra na 3:1. nakon fantastičnog pogotka Rodrigueza s 20 metara u suprotni kut.

36' Ivanovski je zabio za 1:3 vodstvo Bijelih. VIDEO

30' Nakratko je prekinuta utkamica zbog dima od baklji.

25' Još jedan gol Mađara. VIDEO

21' GOOL Cardozo je pogriješio, pokušao je glavom vratiti loptu Rubiću, Gyurcso je presjekao loptu izašao sam pred vratara domaćih i mirno poentirao u lijevi kut. VIDEO

7' Gyurcso je zatresao vratnicu iz slobodnjaka, a u nastavku akcije lopta je opet došla do Gyurcsa na 15 metara, potegao je Mađar iz prve, ali otišlo je preko vrata.

1' Utakmica je počela.