Trijumf Zvezde na startu Top 16 faze Evrokupa

Rakočević i kompanija slavili protiv nemačkog Ulma sa 100:95

9.1.2013.
21:35

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju nemački Ulm rezultatom 100:95 (23:22, 25:17, 21:19, 31:37), u prvom kolu četvrtfinalne L grupe Evrokupa.

U drugom meču ove grupe ruski Uniks iz Kazanja pobedio je turski Galatasaraj sa 80:74.

Posle očajne igre na startu prve četvrtine, crveno-beli su se konsolidovali i prešli su u vođstvo na isteku desetog minuta utakmice.

Stečenu prednost košarkaši Zvezde su čuvali do kraja meča, ali su morali dobro da se pomuče da stignu do trijumfa, pošto je domaćin ozbiljno pripretio u samom finišu. Ipak, igrači Ulma nisu imali snage za preokret pa su izabranici Vlade Vukoičića upisali prve bodove u drugoj fazi takmičenja.

Najbolji akter utakmice bio je kapiten Crvene zvezde Igor Rakočević sa 32 poena, dok je Boris Savović ubacio 17. Amerikanac Elton Braun dodao je 16, a Vuk Radivojević 13 poena i sedam asistencija.