ROMINA LEGENDA / Totti postao treći strijelac u povijesti Serie A

22.10.2012.
10:46

Talijanski nogometaš FrancescoTotti je u nedjeljnoj utakmici između Rome i Genove zabio 217. gol u karijeri i tako se na vječnoj ljestvici najboljih strijelaca Serie A popeo na treće mjesto.

Kapetan Rome je pogodak postigao u 27. minuti utakmice za 1:2, a Roma je utakmicu na kraju dobila 4:2. Totti je sa 216 postignutih pogodaka bio izjednačen s Giuseppeom Meazzom i Joseom Altafinijem. Rekord drže SilvioPiola sa 274 golova, a drugi je GunnarNordahl sa 225.

Ovo je 36-godišnjem Tottiju 21. sezona u Romi gdje je počeo igrati sa 16 godina. Ovaj gol na utakmici protiv Genove bio mu je drugi gol ove sezone.