Pogodak odluke zabio je Roberto Soldado u 28. minuti utakmice.

2.3.2014.
20:14
AP

U susretu 28. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na White Hart Laneu teškom mukom pobijedio Cardiff City 1-0 zadržavši peto mjesto na ljestvici.

Pogodak odluke zabio je Roberto Soldado u 28. minuti utakmice. Pobjedu je ostvarila i Aston Villa koja je na Villa Parku deklasirala Norwich 4-1. Zanimljivo, svih pet golova palo je u prvom poluvremenu. Gosti su poveli golom Wesleyja Hoolahana u 3. minuti, no domaćin je do konca poluvremena s četiri gola riješio pitanje pobjednika. Strijelci za Villu bili su Christian Benteke (25, 27), Leandro Bacuna (37) i Sebastien Bassong (41-autogol),.

U nedjelju je odigran i ogled između Swansea Cityja i Crystal Palacea, a završio je 1-1.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 63 boda, Liverpool je drugi sa 59 bodova koliko ima i Arsenal na trećem mjestu, dok je Manchester City četvrti sa 57 bodova, ali i dvije utakmcie manje. Tottenham na petom mjestu ima 53 boda.