VELIKI HRVATSKI DERBI / Karlović preokretom dobio bitku za Zagreb

U hrvatskom obračunu u 2. kolu ATP turnira u Bukureštu Ivo Karlović je nakon 97 minuta igre pobijedio Bornu Ćorića u tri seta, sa 3:6, 6:3, 6:4.

22.4.2015.
18:27

Ćorić je do prve i jedine break lopte u prvom setu stigao u osmom gemu i potom mirno potvrdio prvi set. U drugom setu Karlović je uspio breaknuti Ćorića kod vodstva 4:3, da bi se u posljednjem setu break odluke dogodio kod rezultata 4:4.

Karlović je na kraju ispalio 12 asova, deset više od Ćorića, a realizirao je dvije od šest break lopti, dok je Ćorić svoju jedinu i iskoristio.

Bio je ovo prvi međusobni ogled dvojice Zagrepčanina na ATP Touru, a otišao je na stranu 18 godina starijeg Karlovića koji je postavljen za trećeg nositelja.

Suparnik u četvrtfinalu 'Divu za Šalate' će biti Čeh Jiri Vesely koji je sa 6:3, 6:1 pobijedio Maleka Jazirija.