ČILIĆ – ĐOKOVIĆ 6-4, 2-6, 3-6: / Novak uspio preokrenuti meč nakon izgubljenog prvog seta

Srpski i hrvatski tenisač odigrali su zanimljivo četvrtfinale turnira u Parizu

2.11.2018.
21:50

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira iz serije "masters 1000" u Parizu, bolji od njega je u četvrtfinalu bio Srbin Novak Đoković sa 4-6, 6-2, 6-3 nakon dva sata i 10 minuta igre.

Bio je ovo 18. međusobni dvoboj Čilića i Đokovića i 16. pobjeda srpskog igrača koji će od ponedjeljka ponovno biti prvi na ATP ljestvici.

16-2 za Đokovića u međusobnim susretima

Čilić je protiv Đokovića odigrao ravnopravan dvoboj, no u ključnim trenucima u trećem setu nije uspio iskoristiti prilike.

Jedini "break" u prvome setu dogodio se u devetoj igri kada je Čilić oduzeo servis Đokoviću. Bio je to treći uzastopni Đokovićev servis-gem u kojemu je Čilić stizao do "break-lopte",a prvi je put srpski igrač pogriješio i neprisiljenom pogreškom ponudio prednost našem prvom igraču za prednost koju je uspio i iskoristiti sigurnim servisom za prvu dionicu dvoboja. Tijekom tog prvog seta Čilićev servis bio je u opasnosti samo u šestoj igri kada je morao spašavati tri "break-lopte". Bio je to prvi Đokovićev izgubljeni set nakon 30 uzastopnih osvojenih.

Slabi prvi servis Čilića u drugom setu

Nažalost, u drugom setu Čilić je popustio na servisu što je Đoković iskoristio i stalno prijetio. Naš je igrač kod 0-1 uspio spasiti jednu "break-loptu", kod 1-2 je stigao od 0-40 do 30-40, ali je potom poslao jedan bekhend u mrežu čime je Đoković stigao do prednost. Iako je Čilić kod zaostatka 1-4 izvukao 15-40, kod 2-5 je još jednom pokleknuo pa je Đoković servisom započeo i treći set.

Prvi je do prednosti u odlučujućoj dionici stigao Čilić koji je oduzeo servis Đokoviću u trećem gemu. Đoković je dvostrukom servis pogreškom ponudio priliku Čiliću koju je ovoja iskoristio odličnim "passingom". No, ta prednost nije dugo trajala, već u sljedećoj igri Đoković je vratio zaostatak da bi se ključnim pokazao sedmi gem. Tada je Čilić stigao do nove "break-lopte" i imao odličnu situaciju za realizaciju, no nije bio precizan. Kazna je stigla odmah u sljedećoj igri kada je Čilić slabim reakcijama na mreži na "break-loptu" izgubio servis, a potom je Đoković bez izgubljenog poena odservirao za meč.

6-3 - Gem, set, meč! Đoković prolazi u polufinale, nakon što je sa lakoćom obranio servis i uzeo 16. pobjedu protiv Marina Čilića.

BREAK 5-3 - Đoković je uzeo servis Čiliću i servira za meč!

4-3 - Novak brani svoj servis.

3-3 - Čilić je bez izgubljenog poena došao do izjednačenja.

3-2 - Novak brani svoj servis i ima prednost u trećem setu.

BREAK 2-2 - Đoković se ekspresno vraća u treći set i uzima Čiliću servis.

BREAK 2-1 - Marin koristi brejk loptu na 15-40 i oduzima Novaku servis.

1-1 - Bilo je opasno, ali se Marin obranio i došao do prvog gema nakon 2-4 u drugom setu.

0-1 - Đoković nastavlja tamo gdje je stao u drugom setu - uvjerljivo je uzeo svoj prvi servis gem u trećem.

3.set

BREAK - 2-6 - Đoković ništa ne prepušta slučaju, uzima drugi servis Čiliću i dolazi do 1-1 u setovima.

2-5 - Čilić je imao izjednačenje u jednom trenu, ali Đoković sa dva sjajna poena dolazi do 5-2.

2-4 - Marin zadržava svoj servis bez previše problema.

1-4 - Đoković povećava prednost.

BREAK 1-3 - Đoković je iskoristio drugu brejk loptu i sada ima gem prednosti u drugom setu.

1-2 - Đoković brzo dolazi do nove prednosti.

1-1 - Nakon teške borbe, Marin brani servis-gem i ima 1-1 u drugom setu.

0-1 - Đoković osvaja prvi poen drugog seta.

2.set

6-4 - Marin Čilić je zadržao servis i poveo sa 1-0 u setovima.

BREAK 5-4 -Treći gem u kojem je Čilić imao brejk loptu urodio je plodom. Marin je nakon 30-40 uzeo servis Đokoviću i sada će servirati za prvi set.

4-4 - Čilić rutinski osvaja svoj servis gem i set je ponovo u egalu.

3-4 - Ovoga puta je Marin imao brejk loptu, ali Đoković se sjajnim servisom izvukao i poveo 4-3.

3-3 - Čilić se nakon velike borbe, u kojoj je Đoković imao i brejk loptu, izborio i obranio servis.

2-3 - Sada je Čilić zaprijetio Đokoviću, koji je morao spašavati gem nakon izjednačenja.

2-2 - Novak je prijetio pri 15-30, ali Marin je spasio gem i izjednačio!

1-2 - Novak vraća istom mjerom - osvaja s lakoćom gem i vodi 2-1.

1-1 - Marin je ispustio sam jedan poen i obranio servis za 1-1.

0-1 - Đoković je osvojio prvi gem, nakon pogreške Čilića na forhendu.

0-0 - Počeo je prvi set