TRI KORAKA DO OBRANE NASLOVA: / Čilić još jednom sredio staru mušteriju

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je četvrtfinale ATP turnira u Moskvi pobjedom nad Uzbekistancem Denisom Istominom sa 7:6 (3), 3:6, 6:3.

22.10.2015.
18:40
AFP, TORU YAMANAKA

Čilić je u tri seta pobijedio Istomina, 53. igrača svijeta, koji je prvom hrvatskom reketu zadavao puno problema u prva dva seta. Prvi set je Čilić dobio u tie-breaku sa 7:3, a u drugom je Marin izgubio servis kod 1:1, potom još jednom u devetom gemu, pa je Uzbekistanac izjednačio.

Šesta pobjeda protiv Istomina

Odlučujući set Čilić je započeo s dva oduzeta servisa, poveo s 4:0 i relativno lako priveo meč kraju. Čilić i Istomin su na terenu Olimpijske dvorane u Moskvi odigrali sedmi međusobni dvoboj. Naš tenisač sada ima šest pobjeda, a ovo je bio njihov prvi sraz u dvorani.

U četvrfinalu Čilić ide na boljega iz dvoboja između Kazahstanca Mihaila Kukuškina i Rusa Andreja Kuznjecova. Međugorac je, inače, lani osvojio ovaj turnir, a ovo mu je jedna od posljednjih prilika da aktualnu sezonu ne okonča bez ijednog naslova.