OPET SE SUSREĆU / Slijedi repriza završnice u Torinu: Ponovni sudar Đokovića i Sinnera na Davis Cupu

U prvom setu oba igrača su bila sigurna na svom servisu, pa je pobjednik razriješen u trinaestoj igri koju je Kecmanović dobio sa 7-2

23.11.2023.
23:40
profimedia

U polufinalu završnog turnira Davis Cupa u Malagi igrat će teniske reprezentacije Finske i Australije, te Srbije i Italije.

DAVIS CUP /

Veliki preokret Talijana, smiješi se novi okršaj Sinnera i Đokovića?

DAVIS CUP /

Srbija je u posljednjem četvrtfinalnom susretu porazila Veliku Britaniju sa 2-0.

Prvi bod za Srbiju osvojio je Miomir Kecmanović porazivši Jacka Drapera sa 7-6 (2), 7-6 (6).

U prvom setu oba igrača su bila sigurna na svom servisu, pa je pobjednik razriješen u trinaestoj igri koju je Kecmanović dobio sa 7-2. Niti u drugom setu nije bilo breaka, pa se ponovo igrao tiebreak. Kecmanović je bolje počeo i poveo je sa 5-2, ali je Britanac vezao tri poena i stigao do izjednačenja. Ipak, Kecmanović je kod rezultata 6-6 napravio mini break, a potom osvojio servis za 8-6 i pobjedu 2-0.

U drugom meču Novak Đoković je pobijedio Camerona Norriea sa 6-4, 6-4.

Đoković je u prva dva servis gema izgubio samo poen, a onda je u petom gemu iskoristio drugu loptu za obrat i poveo sa 3-2. U drugom setu je već na startu napravio break i potom ga potvrdio za 2-0. Gem prednosti rutinski je obranio do kraja drugog seta. Zanimljivo, bila je to Đokovićeva 21. pobjeda uzastopce u ovom natjecanju. Neporažen je u Davis Cupu 12 godina.

Pobjednik iz ovog susreta u polufinalu će igrati protiv Italije koja je u četvrtfinalu pobijedila Nizozemsku sa 2-1.

Pobjednički bod donijeli su Jannik Sinner i Lorenzo Sonego u dvoboju parova u kojem su svladali nizozemski dvojac Tallon Griekspoor - Wesley Koolhof sa 6-3, 6-4. Tako je najbolji talijanski tenisač Jannik Sinner (ATP - 4.) postao junakom četvrtfinalne pobjede, jer je prvo izjednačio rezultat na 1-1 pobijedivši Griekspoora u drugom pojedinačnom dvoboju (7-6, 6-1), a potom "uskočio" u par umjesto nominiranog Simonea Bolellija.

Nizozemci su vodili 1-0 nakon što je Botic van de Zandschulp pobijedio Mattea Arnaldija sa 6-7 (6), 6-3, 7-6 (7).

U drugom polufinalu igrat će Finska i Australija.

Finci su u utorak porazili branitelja naslova Kanadu sa 2-1, dok je Australija u srijedu slavila sa 2-1 protiv Češke.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO