NA PRAGU PLASMANA KARIJERE / Odličan nastup u Berlinu: Donna Vekić ponovno je u Top 20

Porazom u finalu osvojila je novih 250 bodova

26.6.2023.
9:11

Hrvatski ženski tenis ponovno ima predstavnicu u Top 20! Donna Vekić je nakon odličnog tjedna u Berlinu još jednom ušla u krug najboljih, a malo je nedostajalo da već sad popravi plasman karijere. Da je uspjela poraziti Petru Kvitovu, Donna bi podignula peti trofej u karijeri, a na rang listi skočila bi na 17. mjesto.

KRAJ VELIČANSTVENOG TJEDNA /

Donna Vekić uz dobar otpor poražena od Kvitove u finalu Berlina

Iskusna Čehinja je u finalu turnira iz serije WTA 500 slavila rezultatom 2-6, 6-7 (6). U njihovom šestom međusobnom susretu, 33-godišnja Kvitova je upisala i petu pobjedu nakon sat i 43 minute igre. U tie breaku drugog seta Vekić je imala i set loptu, međutim Kvitova je osvojila tri poena u nizu i osvojila 31. trofej u bogatoj karijeri.

Novi tjedan nudi novu priliku za plasman karijere

Na najnovijoj WTA ljestvici, Vekić je skočila za 3 mjesta. Novih 250 bodova na kontu donijelo je Donni 20. mjesto na rang listi. Plasman karijere joj je 19.mjesto, a priliku za nadmašiti svoj plasman imat će već ovog tjedna u njemačkom Bad Homburgu, na turniru koji se ponovno igra na travi gdje se Vekić odlično osjeća.

Od ostalih naših predstavnica, Petra Martić ostala je na 30. mjestu, dok je Ana Konjuh pala za tri mjesta i trenutno je na 156. mjestu.

U Top 200 još su dvije hrvatske tenisačice, Tara Wurth je 175., a Petra Marčinko na 195. mjestu.

Na samom vrhu nema promjena, prva je i dalje neprikosnovena Iga Swiatek, a iza nje slijede Sabalenka Rybakina. Top 5 zatvaraju Pegula Garcia koje su zamijenile 4. i 5. mjesto.