Petra Marić ostala bez četvrtfinala turnira kojeg je Donna lani osvojila

Donna je odustala od obrane

22.8.2024.
9:21

Hrvatska teniska reprezentativka Petra Martić (WTA - 105.) nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA turnira u meksičkom Monterreyu, gdje ju je u dvoboju drugog kola sa 6-4, 6-1 pobijedila Kineskinja Yuan Yue (WTA - 38.).

KOBNE GREŠKE /

Ćorić propustio dvije meč lopte pa ispao s turnira

Sedma nositeljica je u do prvog 'breaka' u meču došla u četvrtom gemu, a prednost je držala do devetog gema u kojem je servirala za osvajanje prvog seta. Tada je Martić spasila set-loptu i 'breakom' smanjila zaostatak na 4-5. Nažalost, Petra je u sljedećem gemu ponovno izgubila servis, a time i prvi set.

U drugom setu je hrvatska tenisačica još triput izgubila gemove u kojima je bila na početnom udarcu i ostala bez prilike za mogući preokret.

Yuan Yue je za 75 minuta došla do uvjerljive pobjede 6-4, 6-1, a u četvrtfinalu će igrati protiv treće nositeljice, Ruskinje Jekaterine Aleksandrove koja je sa 6-3, 6-4 svladala domaću tenisačicu Rebatu Zarazuu sa 6-3, 6-4.

Prošle godine je pobjednica u Monterreyu bila Donna Vekić, koja je bila na popisu i za ovogodišnji turnir, ali je aktualna olimpijska doprvakinja odustala od obrane naslova u Meksiku kako bi se što bolje pripremila za nastup na US Openu.