16-godišnje čudo / Petra Marčinko došla do uspjeha karijere: Srušila 178 mjesta bolje plasirane rivalke

31.10.2022.
8:43
profimedia.hr

Petra Marčinko, 16-godišnja hrvatska tenisačica u nedjelju je u Poitiersu osvojila svoj najveći seniorski naslov. Ona je u finalu ITF turnira s fondom od 80 tisuća dolara pobijedila Belgijku Ysaline Boneventure sa 6:3, 7:6. Srušivši 105. igračicu svijeta za manje od 80 minuta, Marčinko je ostvarila i najbolji plasman u mladoj karijeri.

Naime, skočila je čak 87 mjesta na WTA ljestvici te je po prvi put među dvjesto najboljih na svijetu, točnije od ponedjeljka drži 196. poziciju. Petri Marčinko je ovo treći seniorski ITF naslov no ovaj koji je u Francuskoj osvojila proteklog tjedna je najveći.

Uskoro ženska teniska reprezentacija u Billie Jean King Cupu igra protiv Njemačke, a izbornica Iva Majoli zasigurno s radošću gleda na sve bolje predstave velike nade hrvatskog tenisa.