NOVI KIKS NIKE KOVAČA MOGAO BI MU BITI POSLJEDNJI: / Bayern imao 3:1 protiv davljenika i svejedno kiksao, Rebić i Kramarić strijelci

Još jedan u nizu kikseva Nike Kovača na klupi Bayerna

24.11.2018.
18:05

Nakon poraza (2-3) od Borussije Dortmund u prošlom kolu, nogometaši Bayerna, kojeg vodi Niko Kovač, opet su kiksali i sada zaostaju devet bodova za vodećom Borussijom. Bayern je na domaćem terenu vodio 2-0 nakon 20 minuta protiv Fortune iz Düsseldorfa, ali na kraju je završilo 3-3, a junak susreta bio je belgijski nogometaš Dodi Lukebakio, koji je zabio sva tri gola za Fortunu (44, 77, 90+3).

Hrvatski napadač Andrej Kramarić nastavio je dobru golgetersku formu i bio je strijelac za Hoffenheim, koji je u subotu u 12. kolu Bundeslige u gostima kod Herthe odigrao 3-3. U strijelce se upisao i Ante Rebić, a njegov Eintracht je svladao Augsburg sa 3-1.

Karem Demirbay je u 1. minuti doveo u vodstvo Hoffenheim, a na 2-0 povisio je Kramarić u 10. minuti. Kramarić, koji je igrao do 79. minute, ispucanu loptu od svog vratara odlično je prihvatio te je u trku iz voleja pogodio sa 15 metara protivničku mrežu. Unatoč vodstvu 2-0 i 3-1, Hoffenheim se na kraju morao zadovoljiti remijem, a strijelac za Herthu bio je Valentino Lazaro u 87. minuti.

Eintracht iz Frankfurta je u odličnoj formi, u posljednjih sedam kola upisao je šest pobjeda i jedan remi. Za novu pobjedu Eintrachta zabili su Jonathan De Guzman (1), Sebastian Haller (47), te Ante Rebić u 68. minuti.

Borussija ponovno uvjerljiva

Wolfsburg je kod kuće dobio Leipzig sa 1-0 pogotkom Jeromea Roussillona u 50. minuti. Hrvatski veznjak Josip Brekalo tek treći puta ove sezone nije bio u početnoj postavi Wolfsburga, ušao je u igru u 73. minuti.

Lukasz Piszczek je pogotkom u 76. minuti donio pobjedu Borussiji Dortmund, koja je slavila kod Mainza sa 2-1. No, španjolski napadač Paco Alcacer ponovno se potvrdio kao džoker s klupe za Borussiju Dortmund. U igru je ušao u 64. minuti, a već u 66. je zatresao mrežu.

Alcacer je ovog ljeta došao na jednogodišnju posudbu i u devet utakmica zabio je deset golova, s tim da je većinu susreta ulazio sa klupe za pričuve. Dan ranije Borussija je otkupila od Barcelone ugovor Paca Alcacera za 21 milijun eura, a sa bonusima taj se iznos može popeti na 26 milijuna eura.