NIŠTA OD SALATARE / Novak Đoković je podbacio u svojim velikim planovima: Nije uspio odvesti Srbiju do trofeja Davis Cupa

Novak je ranije ove godine tijekom medijskih nastupa isticao osvajanje Davis Cupa kao njegovu veliku želju, iako je već jednom osjetio kako je to podignuti Salataru.

25.11.2023.
20:14

U finalu ovogodišnjeg izdanja Davis Cupa tenisača u Malagi igrat će Australija i Italija, nakon što je Australija još u petak u polufinalu svladala Finsku sa 2-0, Italija je u subotu velikim preokretom stigla do 2-1 pobjede protiv Srbije.

TALIJAN GA OPET SVLADAO /

Đoković propustio tri meč-lopte da odvede Srbiju u finale Davis Cupa, sada moraju strepiti

Odlučujući bod Italiji osigurali su Lorenzo Sonego i Jannik Sinner koji su u igri parova svladali Novaka Đokovića i Miomira Kecmanovića sa 6-3, 6-4.

U prvom susretu dana Srbiju je u vodstvo doveo Miomir Kecmanović koji je svladao Lorenza Musettija sa 6-7 (7), 6-2, 6-1, da bi potom Sinner svladao Đokovića sa 6-2, 2-6, 7-5. U tom je susretu Đoković bio nadomak odvođenja Srbije u finale, kod vodstva 5-4 u trećem setu imao je tri vezane meč-lopte stigavši do 0-40 na Sinnerov servis, no Talijan je uspio osvojiti pet poena zaredom, poravnati na 5-5, potom oduzeti servis prvom igraču svijeta i onda mirno odservirati za pobjedu.

Za Australiju ovo je 49. plasman u finale najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja, drugi uzastopni, lani u finalu izgubila od Kanade, ali posljednji od svojih 28 naslova osvojila je još prije 20 godina, odnosno 2003. Finskoj je plasman u polufinale daleko najbolji rezultat u povijesti ovog natjecanja.

S druge strane, Italija je dosada samo jednom osvojila Davis Cup, još 1976. godine, a još je šest puta gubila finale, posljednji put 1998.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO