NE BEZ MUKE: / Ćorić se naradio za pobjedu protiv igrača izvan kruga sto najboljih

Hrvatski tenisač Borna Ćorić izborio je četvrtfinale ATP turnira koji se ovih dana igra u portugalskom Estorilu na zemljanoj podlozi.

27.4.2016.
18:50
AFP/MIGUEL MEDINA

Brazilski 32-godišnji tenisač, inače 101. igrač svjetskog poretka, pokazao se, barem u prva dva seta dva sata i osam minuta dugog meča, dosta zahtjevnim suparnikom hrvatskom igraču koji zauzima 40. mjesto ATP-ove ljestvice.

Sjajan treći set

Zakomplicirao si je Ćorić, šesti nositelj turnira koji je u prvom kolu svladao talijanskog kvalifikanta Arnaboldija, put do pobjede u drugom setu izgubivši početni udarac pri rezultatu 4:4 u gemovima, no tu pogrešku i ispravio u nastavku povezavši kod 1:1 pet uzastopnih gemova za pobjedu.

Za proboj u polufinale Ćorić će igrati protiv boljeg iz susreta u kojem se sastaju Australac drugi nositelj i 20. igrač svijeta Nick Kyrgios i Španjolac Inigo Cervantes.