NADAL STIGAO ĐOKOVIĆA: / Genijalni Španjolac osvojio Madrid i 30. naslov na turnirima Masters 1000 serije

Rafael Nadal osvojio je naslov na ATP turniru iz Masters 1000 serije kojem je domaćin bio Madrid nakon što je u finalu nadigrao Austrijanca Dominica Thiema sa 7-6 (8), 6-4.

14.5.2017.
20:57

Sjajnom španjolskom tenisaču ovo je bilo peti put da podiže trofej namijenjen najboljem na madridskoj zemlji, ali i već 30. naslov na nekom od turnira iz serije Masters 1000 u karijeri. Izjednačio je time rekordno ostvarenje Novaka Đokovića na turnirma te kategorije.

Kod vodstva 5-4 u prvom setu Nadal je propustio tri set-lopte, dok je u tie-breaku Thiem prvi stigao do prilika za osvajanje prve dionice meča. No, nakon što on nije iskoristio svoje dvije set-lopte, do prednosti je ponovno stigao Nadal koji je na kraju realizirao petu set-loptu.

Nadal je oduzeo servis Thiemu u prvoj igri drugog seta i tu prednost zadržao do kraja iako je Austrijanac imao četiri prilike za poravnanje na 5-5 kada je Nadal servirao za naslov.