NADAL ISPAO U DRAMATIČNOM MEČU: / Za olimpijsko zlato borit će se Murray i Del Potro

Poznati su finalisti teniskog turnira koji se odvija na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Za zlato će se boriti Britanac Andy Murray i Argentinac Juan Martin del Potro.

13.8.2016.
22:59

U prvom odigranom polufinalu Murray, drugi tenisač svijeta i branitelj olimpijskog zlata iz Londona, lakoćom je svladao Japanca Keija Nishikorija. Pobjeda 6-1, 6-4 znači i priliku da postane prvi tenisač u povijesti koji će obraniti zlato.

Imat će za to težak ispit u vidu raspoloženog Del Potra koji je preokretom stigao do pobjede protiv Rafaela Nadala. Španjolac je imao vodstvo nakon prvog seta, no brončani iz Londona, koji je u prvom kolu svladao Novaka Đokovića, preokrenuo je rezultat i slavio 5-7, 6-4, 7-6(5).

Nakon što je Nadal osvojio prvi, a Del Potro drugi set, rasplet trećeg bio je iznimno dramatičan. Argentinac je napravio 'break' za 5-4, ali je u servisu za finale ostao bez meč-lopte. Već u sljedećem gemu propustio je 0-40 pa se rasplet meča dogodio u 'tie-breaku'. Nakon tri sata i osam minuta Nadal je promašenim forhendom u meč za zlato poslao Del Potra.

Bila je ovo šesta pobjeda Argentinca protiv Nadala, olimpijskog pobjednika iz Pekinga.