PREVIŠE GRIJEŠIO / Marin Čilić nije iskoristio dvije meč lopte pa ga srpski tenisač izbacio s Indian Wellsa

Čiliću je to bio peti put u karijeri da je izgubio prvi meč na Indian Wellsu

13.3.2022.
23:28

Po peti put u karijeri Marin Čilić je izgubio prvi meč na turniru Masters 1000 serije u Indian Wellsu, gdje ga je u nedjelju svladao Srbin Miomir Kecmanović sa 6-7 (7), 6-3, 7-6 (6), a pritom je najbolji hrvatski tenisač u odlučujućem 'tie-breaku' propustio dvije meč-lopte (6-4).

DUĆANKA ODUŠEVILA /

Senzacionalna pobjeda Petre Martić u Indian Wellsu, izbacila je aktualnu pobjednicu US Opena

Bio je to dvoboj prepun uspona i padova, sjajnih poteza i promašaja, a Čilića su u poraz odvele neiskorištene prilike za 'break' u drugom i trećem setu, kao i kriza na servisu koja je traja od kraja prvog do sredine trećeg seta.

Čilić je u prvom setu poveo sa 5-2, ali do set-lopte nije stigao sve do 'tie-breaka' u kojem je Kecmanović prvi imao priliku okončati prvu dionicu (5-6). Ipak, početna prednost otišla je na stranu hrvatskog tenisača.

Čilić bez ritma

Za 22-godišnjeg Kecmanovića (ATP - 61.) drugi je set idealno počeo, jer je poveo sa 3-0. Pomoglo mu je to što Čilić nikako nije mogao uhvatiti ritam na servisu, niti pronaći način kako iskoristiti 'break-lopte'. Statistika će sve reći - Marin je u drugom setu imao 39% pogođenih prvih servisa i iskorištenost 'break-lopti' 0/9!

Nekako je uspio izvući 0/40 u prvom gemu trećeg seta, a nakon toga je propustio jednu priliku za 'break' u četvrtom gemu te još dvije u osmom. Bez 'breaka' tenisači su stigli do 13. gema. Kecmanović je poveo sa 4-2, da bi Čilić odigrao četiri briljantna poena i izborio dvije meč-lopte. Prvu na servis suparnika nije iskoristio, a kod 6-5 je imao relativno otvorenu forhend paralelu koju je promašio za nekoliko centimetara. S još dvije pogreške Čilić je propustio Kecmanovića u treće kolo nakon dva sata i 52 minute igre.