Karlović nastavio loš niz Hrvata na Roland Garrosu

Najviši tenisač svijeta, Ivo Karlović, nastavio je crni niz hrvatskih tenisača na drugom Grand Slamu sezone, Roland Garrosu. Nakon Marina Čilić i Ivana Dodiga, u 1.

23.5.2011.
19:00

Ivo Karlović treći je hrvatski tenisač koji se već u 1. prvom kolu oprostio od Roland Garrosa. Bolji od njega bio je Argentinac Juan Martin del Potro 7:6(7), 3:6, 5:7, 4:6.

Karlović je u prvom setu u nekoliko navrata imao priliku doći do breaka, ali nije uspio i tek je nakon tie-breaka došao do konačnog cilja.

U nastavku se razigrao Argentinac, otišao na 3:0 i bez problema završio drugi set. U trećoj i četvrtoj dionici Del Porto je strpljivom igrom uspio iskoristiti greške protivnika i s jednim breakom u svakom setu doći do pobjede i drugog kola.