KAKAV MAJSTOR! TALIJAN SPASIO OSAM MEČ LOPTI I POBIJEDIO: / O ovom će se meču još jako dugo pričati

Odigran je meč koji će ući u anale

29.7.2019.
16:04
Profimedia, TEMP Shutterstock Editorial

Talijanski tenisač Lorenzo Sonego (ATP - 56.) i Argentinac Federico Delbonis (ATP - 63.) dugo će pamtiti meč kojim je otvoren ovogodišnji ATP turnir u Kitzbuehelu, u kojem je Talijan nakon tri sata i 36 minuta borbe slavio sa 7-6 (4), 6-7 (4), 7-6 (4) i pritom spasio osam meč-lopti.

Delbonis je u prvom setu vodio 4-0 i 5-3, ali do set-lopte nije stigao. Nakon što je u 'tie-breaku' drugog seta izborio nastavak dvoboja, Argentinac je u odlučujućem setu imao četiri meč-lopte pri vodstvu 5-4, ali ih je Sonego spasio.

Dva gema poslije, opet na servis Talijana, Delbonis je imao još četiri prilike završiti dvoboj kao pobjednik, ali je Sonego i to izvukao te je u još jednom 'tie-breaku' izborio nastup u 2. kolu u kojem će mu suparnik biti Španjolac Roberto Carballes Baena.