EPSKI MEČ /

Sinner slavio protiv Đokovića drugi put u pet dana i ušao u finale ekshibicijskog turnira u Rijadu

Sinner je tako ušao u finale ekshibicijskog turnira, a tamo ga čeka dvoboj protiv španjolskog tenisača.

17.10.2024.
21:56

Prvi tenisač svijeta Jannik Sinner pobijedio je Novaka Đokovića u polufinalu bogatog ekshibicijskog turnira Slam šest kraljeva u Rijadu rezultatom 6:2 6:7 6:4.

MALO JE FALILO /

Đoković propustio osvojiti 100. ATP naslov: Sinner ostao broj jedan u svijetu

Sinner je protutnjao prvim setom i uz dva breaka dobio 6:2. Jedan od najboljih svih vremena, Novak Đoković probudio se u drugom setu i odmah napravio break. Njegovo vodstvo nije dugo trajalo jer je vrlo brzo i Sinner zaredao dva gema i izjednačio na 2:2. Do kraja seta niti jedan igrač nije dozvolio priliku za break, a u trinestoj igri je Nole pokazao zašto mu je jedan od nadimaka Mr. Tie-break jer tamo nije izbgubio poen i sa 7:0 izborio treći set. Treći set su oba igrača otvorila s breakom. Sinner je prvi došao u vodstvo nakon toga, oduzeo servis Novaku u sedmom gemu, ali nije to uspio zadržati. Međutim, Sinner je uspio napraviti break i odmah u sljedećem gemu te posljedni gem meča riješio uz jedan izgubljeni poen.

Jannik Sinner je tako u razmaku od pet dana dva puta pobijedio Đokovića nakon finala Šangaja, a sada je Talijan u nizu od četiri pobjede zaredom nad Novakom i čini se da je našao recept za Đokovića. Đoković je slavio u prva četiri međusobna susreta, ali Sinner je napredovao iz mjeseca u mjesec i u zadnjih šest međusobnih susreta ima pet pobjeda.

Sinner je tako ušao u finale ekshibicijskog turnira, a tamo ga čeka dvoboj protiv španjolskog tenisača. Vidjet ćemo kasnije večeras hoće li to biti Carlos Alcaraz ili Rafael Nadal.

POGLEDAJTE VIDEO: Zdravko Marić na poziciji prvog čovjeka hrvatskog tenisa