Gojo optužio sudca za namještanje meča pa se plasirao u finale

Gojo je bio nezadovoljan odlukama linijskih sudaca u korist njegovog portivnika

27.10.2024.
12:27
Zvonimir Barisin

Hrvatski tenisač Borna Gojo plasirao se u finale ATP Challenger turnira u Sioux Fallsu nakon što je u polufinalu svladao Estonca Marka Lajala sa 7:6(1) i 6:4 za sat i 31 minutu igre. Gojo će u finalu igrati protiv 21-godišnjeg Amerikanca Coltona Smitha, 496. igrača svijeta piše Slobodna Dalmacija.

Gojo je držao kontrolu tijekom cijelog meča, a u prvom setu propustio je 5 break-lopti, ali je onda dominantno dobio tie-break. U drugom setu Gojo je kod rezultata 3:3 oduzeo servis protivniku i mirno priveo meč kraju.

SVAKA ČAST /

Šesto finale za Mektića ove godine: Povećao je šanse za plasman na ATP završnicu

Gojo je u jednom trenutku kod izmjene strane imao i oštar razgovor s glavnim sucem kojeg je optužio za namještanje meča. Gojo je bio nezadovoljan odlukama linijskih sudaca u korist njegovog portivnika.

Gojo je s terena izbivao sedam mjeseci zbog ozljede leđa te je na ATP ljestvici pao sa 72. na 422. mjesto. Gojo je dobrim nastupom u SAD-u uspio spasiti dosta bodova pa će tako osvoji li turnir od ponedjeljka biti 448. tenisač svijeta, a izgubi li past će na 557. mjesto ATP ljestvice.