FRANCUSKINJI TREĆI NASLOV U KINI: / Garcia pobjedama u Wuhanu i Pekingu dodala i slavlje u Tianjinu

Karolina Pliškova je u svom 22. finalu na WTA turnirima doživjela 12. poraz

14.10.2018.
10:32

Po šesti put u karijeri, a treći put na tlu Kine, 24-godišnja francuska tenisačica Caroline Garcia stigla je do pobjedničkog trofeja u pojedinačnoj konkurenciji, nakon što je u nedjeljnom finalu WTA turnira u Tianjinu svladala Čehinju Karolinu Pliškovu sa 7-6(7), 6-3.

Prijelomnim se za ishod meča pokazao 'tie-break' prvog seta, u kojem je 26-godišnja Čehinja povela sa 5-1 i kod 6-5 imala jedinu set-loptu. Garcia je iskoristila svoju drugu priliku za osvajanje prvog seta, da bi potom osvojila i prvih pet gemova u drugom setu. Pliškova je vratila jedan 'break', ali je Francuskinja kod 5-3 ponovno servirala za naslov i iskoristila prvu meč-loptu.

Wuhan, Peking, Tianjin

Garcia je prošle godine osvojila turnire u Wuhanu i Pekingu, što su joj bila i posljednja dva trijumfa prije ovog u Tianjinu za koji je zaradila 280 bodova i 163.265 USD. Karolina Pliškova je u svom 22. finalu na WTA turnirima doživjela 12. poraz, prvi u finalima odigranim ove sezone u kojoj je osvojila naslove u Stuttgartu i Tokiju.