Amerikanci u naletu / Drama ulazi u peti meč: Čilić ispustio 6:1 u tie-breaku drugog seta i potonuo protiv Querreyja

Prvi hrvatski reket propustio je priliku da Hrvatsku odvede u finale Davis Cupa. Situaciju će nakon 2:0 vodstva morati spašavati Borna Ćorić

16.9.2018.
13:12
Hrvoje Jelavić/PIXSELL

Marin Čilić i Sam Querrey u polufinalnom meču Davis Cupa u Zadru

Marin Čilić izgubio je od Sama Querreyja nakon tri sata i 11 minuta igre sa 7:6 (2), 6:7 (6), 3:6, 4:6. Time je SAD izjednačio na 2:2. O finalistu Davis Cupa odlučivat će peti meč.

Nakon jučerašnjih parova u četiri sata i 43 minute, danas se u Zadru odvija nova hrvatsko-američka teniska drama za finale Davis Cupa. Marin Čilić dobio je prvi set protiv Sama Querreyja u tie-breaku sa 7:2.

Činilo se da će ishod biti identičan i u odlučujućoj igri drugog seta, da bi Querrey napravio čudesan preokret nakon Čilićevog vodstva 6:1.

Čilić uništio reket

Querrey je osvojio i treći set, rezultatom 6:3 nakon dvostrukog breaka. Čilić je razbio reket u zadnjem gemu seta, kada je odigrao najlošije u meču. Četvrti set hrvatski je igrač bolje otvorio, no Amerikanac nije dao priliku na servisu. Kod 4:5 Čilić je servirao za ostanak u meču, a Querrey je tada izborio dvije meč-lopte. Prvu je Čilić spasio nakon što je pomogao linijski sudac, na drugu je Amerikanac odigrao izvrsno i zaključio pobjedu.

Amerikanac je igrao izvrsno, posebice bekendom, dok je Čilić bio nervozan i daleko od igre za pobjedu.

Igrat će se odlučujući peti meč između, ne bude li iznenađujućih odluka izbornika, Borne Ćorića i Francesa Tiafoea.