Đoković se igrao sa Šardijem (VIDEO)

Prvi reket sveta u osmini finala Vimbldona

29.6.2013.
20:56

Prvi reket sveta Novak Đoković plasirao se osminu finala Otvorenog prvenstva Engleske u tenisu, pošto je u četvrom kolu savladao Francuza Žeremija Šardija rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:2.

Đoković, koji je posle današnje eliminacije Viktora Troickog ostao jedini naš predstavnik trećem Gren slemu sezone, u narednoj rundi sastaće se sa Tomijem Hasom.

Prethodno je nemački veteran bio bolji od Španca Felisijana Lopeza 4:6, 6:2, 7:5, 6:4.

//www.youtube.com/embed/ACbpTWFGXyQ Pobednik turnira iz 2011. upisao je sedmu pobedu u isto toliko susreta protiv Šardija, trenutno 25. igrača na ATP listi, koji je bio koliko-toliko ravnopravan rival samo do sredine prvog seta. Đoković je posle dve brejk prilike konačno oduzeo servis protivniku u osmom gemu i rutinski stigao do vođstva u setovima.

U nastavku meča najbolji teniser sveta se potpuno razigrao i dotukao nemoćnog Francuza sa po dva brejka u drugom i trećem setu za samo 86 minuta igre.