Novak Đoković je po peti put zaredom u polufinalu najvećeg teniskog turnira!

Prvi teniser sveta je svoj okršaj sa Tomašom Berdihom počeo šampionski.

Već u prvom gemu imao je dve brejk lopte, ali su Berdiha izvukli dobri servisi.

Tek u sedmom gemu Novak je ponovo imao brejk loptu, ali je ponovo nije iskoristio.

Ista situacija se ponovila i u devetom gemu.

U taj-brejku se nastavila bespoštedna borba poen za poen, sve do 6-5 za Novaka. Berdih je tada poslao loptu u aut i Đoković je iz prve šanse osvojio set.

Izuzetno težak prvi set ostavio je trag na srpskog asa. Novaku je počeo gem dvostrukom greškom i neiznuđenom greškom iz bekhenda, i Čeh je ubrzo došao do prvog brejka u meču – 1:0.

Berdih je poveo 2:0, a Novak, koji je u dosađašnjem toku turnira pretrpeo tek jedan brejk, uskoro je izgubio i drugi uzastopni servis gem.

Odličnim riternom Berdih je stvorio brejk šansu i sjajnom odbranom u narednom poenu poveo je sa 3:0. Novak je mnogo toga poklonio rivalu na startu drugog seta, a onda je došao red na Berdiha da uzvrati uslugu – napravio je Čeh nekoliko grešaka i Đoković je vratio jedan brejk (3:2).

Osokoljen prvim osvojenim gemom na servis protivnika, Novak je počeo da igra agresivnije, i ubrzo je poveo sa 4:3. Teniseri su sačuvali svoje servis gemove za 5:4 na semaforu.

Došao je Novak do dve vezane set lopte na Berdihov servis, a pri drugoj je Čeh napravio ogroman kiks, zakucavši forhend u mrežu za Novakovo vođstvo od 2:0 u setovima.

Na početku trećeg seta obojica su sigurno čuvali servis, a onda je Đoković ponovo dočekao dva poklona od Čeha, koji je odservirao dve duple greške – prvu na gem lopti, a drugu na brejk lopti, pa je Novak poveo sa 3:1.

Novak je sigurnom igrom sačuvao svoj servis do kraja za Novu pobedu od 3:0 i novo polufinale Vimbldona!