DALEKO OD FORME: / Čilić ekspresno izletio u Montrealu

Malo više od dva tjedna prije nego što će na US Openu krenuti u obranu lanjskog naslova, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić i dalje je daleko od prave forme.

13.8.2015.
8:22

Na ATP turniru iz Masters 1000 serije u Montrealu bio je slobodan u prvom kolu, a u drugom je glatko poražen od Australca hrvatskog porijekla Bernarda Tomica. Poslije samo jednog sata i deset minuta igre 22-godišnji Tomic je slavio sa 6:3, 6:4.

Godina bez naslova

Čilić je imao samo dvije prilike za break u cijelom meču, ali nijednu nije iskoristio. Tomic je, pak, realizirao dvije od svojih pet šansi, po jednu u svakom setu i lakoćom došao do pobjede. Bio je to treći međusobni okršaj ovih tenisača i prvi trijumf Australca koji je trenutno 26. na svjetskoj ljestvici.

Podsjetimo, Čilić ove godine nema nijedan osvojeni naslov, štoviše nije igrao ni u jednom finalu. Do polufinala je dolazio na turnirima u Stuttgartu i Washingtonu.