ĆORIĆ SJAJNIM PREOKRETOM PROŠAO U FINALE: / Nakon problema u prvom i drugom setu, pomeo je Portugalca

21.9.2019.
15:51
Profimedia, AFP

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u finale ATP turnira u Sankt Peterburgu nakon što je u polufinalu, još jednim preokretom, svladao Portugalca Joaa Sousu (ATP-64) s 3-6, 7-6 (5), 6-1 nakon dva sata i 18 minuta igre.

Ćorić je u Sankt Peterburgu slavio protiv Mađara Fuscovisca i Norvežanina Ruuda nakon što je izgubio prvi set, a to je uspio učiniti i protiv Souse. Borni je to osmo ATP finale u kojem će tražiti svoj treći naslov nakon Marakeša i Hallea.

Ćorić je jako loše ušao u dvoboj i Portugalac je poveo s 4-1 i 5-2. Zagrepčanin je kod zaostatka od 3-5 imao 0-40 i još dvije "break-lopte" na servis Souse za povratak u set, ali je sve propustio. Ćorićeve muke s "break-loptama" nastavile su se i u drugom setu, kod 5-4 je imao ukupno sedmu, a ujedno i set-loptu koju nije iskoristio, a potom je u sljedećem gemu spasio tri lopte za obrat na svoj servis. U "tie-breaku" Ćorić ipak pronalazi način kako oduzeti servis Sousi, triput je dolazio do poena na protivnikov početni udarac, pa poravnava na 1-1 u setovima.

U prvom gemu trećeg seta Ćorić konačno oduzima servis Sousi i to nakon čak 14. "break-lopte" u meču, a time je slomio Portugalčev otpor jer je Borna došao i do drugoga "breaka" i poveo s nedostižnih 4-1 i lako okončao meč.

Bio je to drugi međusobni dvoboj Ćorića i Souse te druga pobjeda hvatskog tenisača.

U drugom polufinalu igraju Rus Daniil Medvedev i Bjelorus Egor Gerasimov.