slijedi kyrgios / Ćorić krenuo mlako, pa u nastavku razbio Chardyja i izborio osminu finala jakog turnira u Miamiju

Hrvatski tenisač Borna Ćorić izborio je četvrtfinale ATP Mastersa u Miamiju

25.3.2019.
8:15

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u osminu finala Mastersa u Miamiju nakon što je sinoć iza ponoći slavio nad francuskim predstavnikom Jeremyjem Chardyjem.

Meč je sjajno krenuo po Bornu, već u prvom gemu meča, u kojem je Chardy servirao, Borna je napravio break i usmjerio set na svoj mlin. Nažalost po njega, pri rezultatu 4:3 i na svom servisu, Ćoriću je popustila koncentracija i Chardy je iskoristio priliku te se vratio u set, koji je kasnije otišao u 13. igru.

I ondje je Francuz bio nešto koncentriraniji te rezultatom 7:2 odnio pobjedu u prvom setu. Srećom, Borna se trgnuo te nakon toga pokazao mnogo bolji i uvjerljiviji tenis. U drugom je setu, slično kao i u prvom, uzeo break već na prvom servisu Francuza i tako poveo 2:0, a zatim mu je još jednom uzeo servis pri rezultatu 5:2 i tako izborio treći set.

U toj dionici igre, break je stigao krajem seta, pri vodstvu Borne 4:3, a nakon ukradenog servisa mirno je završio posao i izborio dvoboj s Grkom Nickom Kyrgiosom za četvrtfinale Miamija.

Branitelj prošlogodišnjeg naslova, američki tenisač John Isner, probio se do osmine finala ATP turnira Masters 1000 serije u Miamiju, gdje je u nedjeljnom dvoboju 3. kola svladao Španjolca Alberta Ramos-Vinolasa sa 7-5, 7-6 (6).

Isnerov sljedeći suparnik je Britanac Kyle Edmund, koji je sa 6-4, 6-4 nadigrao Kanađanina Miloša Raonića.