ČUDESAN TALENT / Carlos Alcaraz osvojio naslov i ponovno prestigao Novaka Đokovića na prvom mjestu ATP ljestvice

Za Alcaraza je to bila jedanaesta ATP titula u karijeri

25.6.2023.
17:29

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz pobjednik je ATP turnira u londonskom Queensu nakon što je u finalu porazio Australca Alexa de Minaura sa 6-4, 6-4.

U CENTRU PAŽNJE /

Novak Đoković stigao u London i odmah napravio šou, javio mu se zločesti dečko svjetskog tenisa: 'Molim te, nemoj to raditi preda mnom'

Po jedan break u svakom setu bili su dovoljni da prvi nositelj ostvari pobjedu nakon sat i 36 minuta igre.

Nakon prvog meča kada je morao igrati tri seta protiv Francuza Arthura Rinderknecha, sve ostale mečeve u Queensu Alcaraz je dobio vrlo lako i uvjerljivo, bez izgubljenog seta.

Alcaraz opet na prvo mjesto

Za Alcaraza je to bila jedanaesta ATP titula u karijeri, pri čemu prva na travnatoj podlozi. Dosad je osvojio sedam na zemljanoj podlozi, a tri na tvrdoj.

Nakon ovog trijumfa 20-godišnji Španjolac će od ponedjeljka ponovo biti prvi tenisač svijeta.

Carlos Alcaraz

De Minaur, prvi Australac koji je došao do londonskog finala nakon Lleytona Hewitta 2006. godine, je ostao na sedam osvojenih ATP titula.

POGLEDAJTE VIDEO: GORAN IVANIŠEVIĆ OTKRIO TAJNU USPJEHA NOVAKA ĐOKOVIĆA