BRAVO BORNA: / Velika Ćorićeva pobjeda, a sada slijedi prava poslastica

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić pobijedio je u 1. kolu ATP Masters 1000 turnira u Parizu Španjolca Fernanda Verdasca sa 6:4, 6:4, te će u 2. kolu igrati protiv Britanca Andyja Murrayja.

3.11.2015.
19:38
AFP, DON EMMERT

Ćorić je u pariškom Bercyju prekinuo niz od tri poraza u prvim kolima turnira, nadigravši u dva seta 13 godina starijeg Verdasca, koji je odmah mjesto ispod njega (47.) na ATP ljestvici. U oba seta Ćorić je imao sjajnu završnicu, kod 5:4 u prvom setu je napravio prvi break, da bi u drugom setu svoj servis izgubio u prvom gemu i 'ganjao' Španjolca sve do osmog gema, kada je Zagrepčanin uspio izjednačiti na 4:4. U završnici je Ćorić odigrao briljantno i s još jednim oduzimanjem servisa došao do konačno pobjede.

U 2. kolu Ćorić ide na trećeg igrača svijeta Murrayja s kojim ima skor 1:1. Škot je slavio na Davis Cup dvoboju u Umagu 2013. godine, a ove godine je Ćorić uzvratio pobjedom u Dubaiju sa 6:1, 6:3. U Parizu u srijedu svoj nastup započinje i Marin Čilić koji igra protiv Bugarina Grigora Dimitrova.