PUNO TENZIJA / Tenisač hrvatskih korijena se usred meča posvađao s djevojkom pa predao meč

3.6.2024.
15:01
Profimedia.hr

Australski tenisač Bernard Tomić, koji vuče hrvatske korijene, u osmini finala Challengera u Arkansasu predao je meč protiv Yutia Shimizua.

IZGUBILA TEK 10 POENA /

Prva tenisačica svijeta do četvrtfinala Roland Garrosa stigla najbržom pobjedom ikad

Predavanje mečeva u tenisu je česta pojava, ali razlog zbog kojeg je Tomić predao ovaj je bizaran.

Naime, Tomić je predao meč nakon što se tijekom meča posvađao sa svojom djevojkom Kelly Hannah.

Komentator ATP Challengersa rekao je: "Bernard i njegova djevojka samo se nastavljaju svađati. Nisam očekivao da ću ovdje morati komentirati svađu para — ali evo nas. U svakom slučaju, neugodno za sve navijače ovdje, koji samo žele vidjeti malo tenisa večeras, ali ne znam hoće li to i dobiti"

Tomić je početkom drugog seta odlučio predati pobjedu Japancu. Meč je trajao samo 23 minute, a rezultat je prilikom predaje bio 6:1 za Shimizua.

Naknadno je ustanovljeno da je Tomićeva djevojka ujutro bila pozitivna na Covid, a nakon meča i sam Tomić je bio pozitivan.

Tomić je svojevremeno bio najbolji junior na svijetu, a najbolji plasman na ATP listi mu je 17. mjesto.