ronjenje na dah / Svjetski rekord i zlatna medalja za Hrvatsku

Na AIDA svjetskom prvenstvu u ronjenju na dah koje se održava u Lignanu hrvatski reprezentativac u ronjenju na dah Goran Čolak postavio je svjetski rekord u disciplini dinamika s perajom te osvojio zlatnu i srebrnu medalju, dok je Dajana Zoretić osvojila dvije bronce.

16.10.2011.
11:22
gorancolak.com

Prvi puta u povijesti hrvatskog ronjenja na dah Hrvat je oborio svjetski rekord po asocijaciji AIDA i postao AIDA svjetskim prvakom.

Goran Čolak, član RK Geronima, je preronom od impozantnih 273 m u disciplini dinamika s perajom uspio oboriti svjetski rekord kojeg je do sada držao Novozelanđanin Dave Mullins s 265 m daljine.

U finalu discipline dinamika bez peraja Goran Čolak osvojio je srebro preronom 194 m daljine. Titulu svjetskog prvaka u toj disciplini ponio je Francuz Frederic Sessa sa 207 m.

U ženskoj konkurenciji dinamike Dajana Zoretić je preronom od 200 m daljine osvojila broncu i ujedno oborila nacionalni rekord u toj disciplini.