HEDIN POBIJEDIO "SVOJE“ / Švedska poražena od Norveške

Rukometna reprezentacija Švedske poražena je od Norveške 28:25 u pripremnoj utakmici za SP.

12.1.2009.
7:46

Norveška i Švedska odigrale su 100. međusobnu utakmicu u kojoj je Norveška upisala svoju 16. pobjedu, te tako nakon osam utakmica ostala neporažena pod vodstvom novog trenera Roberta Hedina.

Pet dana prije početka SP-a norveški izbornik Hedin, koji je za Švedsku odigrao 196 reprezentativnih utakmica, može biti vrlo zadovoljan tokom priprema. Najbolji igrač Norveške još jednom je bio Kristian Kjelling s 11 golova.

Švedska, koja na SP-u igra u skupni s Hrvatskom, ima razloga za zabrinutost. Vodili su tijekom utakmice i s 12:16 da bi im Norvežani u samo 11 minuta drugog poluvremena došli na 21:18. Njihov najbolji strijelac na ovoj utakmici bio je Lukas Karlsson sa 7 pogodaka.