poraz oklopnika / Hrvatska izgubila od Srbije na otvaranju Svjetskog prvenstva

Hrvatsko hokejaši nisu dobro započeli nastup u Beogradu

10.4.2019.
7:53
Srdjan Ilic/PIXSELL

Hrvatski hokejaši porazom od domaćina Srbije s 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) započeli su nastup na Svjetskom prvenstvu divizije 2A kojem je od 9. do 15. travnja domaćin Beograd.

Srbija je povela pogotkom Marka Sretovića u 13. minuti, kad je naša reprezentacija bila s igračem manje. Tri minute poslije, u istoj situaciji na suprotnoj strani, izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Janković. Nažalost, to je ostao jedini pogodak naših hokejaša na ovom dvoboju.

Popravka je u 31. minuti zabio za novo vodstvo domaće reprezentacije, a u posljednjoj minuti dvoboja Luković je poslao pločicu u nebranjenu mrežu za konačnih 3:1, kad je naša reprezentacija povlačenjem vratara s leda pokušala stvoriti priliku za izjednačenje s igračem više.

Već u srijedu Oklopnike čeka dvoboj protiv Kine koji je na rasporedu u 16.30.

Kina je u prvom dvoboju također poražena, a Španjolci su slavili s 5:3. Belgija je preokrenula zaostatak od 0:3 iz prve trećine protiv Australije te na kraju slavila s 4:3 u produžetku.

Osim Hrvatske i Kine u srijedu se još sastaju Belgija - Španjolska (13 sati) i Srbija - Australija (20 sati).