Najiskusniji presudili / Split preokretom do pobjede na domaćem terenu

U prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige nogometaši RNK Splita su na Parku mladeži pobijedili izraelski Hapoel Beer Shevu s 2-1 (0-1).

17.7.2014.
22:29
Ivo Cagalj/PIXSELL

Izraelci su poveli u 31. minuti prekrasnim pogotkom Maora Buzagla, koji je iz slobodnog udarca s 25 metara pogodio sami lijevi gornji kut Splitovih vrata.

Hapoel je u prvom poluvremenu bio bolja momčad i stvorili su više prilika, te iznenadili domaćine. Split je u drugom dijelu ipak zaigrao daleko bolje i izjednačenje je stiglo u 78. minuti.

Erceg je iz slobodnog udarca centrirao, a u skoku je najviši bio Tomislav Dujmović, koji glavom pogađa donji desni kut izraelskih vrata.

Taj pogodak je dao krila Splićanima koji u 85. minuti stižu do vodstva. Vratar Hapoela Ejide je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru nad Rogom, a Mate Bilić je siguran s 'bijele točke' za konačnih 2-1.