VELIKA ŠTETA / Vatreni mogu žaliti što Švicarci nisu Srbima zabili još jedan gol: Mogli smo imati otvoren ždrijeb do polufinala

U zadnjih desetak minuta, situacija je na terenu bila otvorena...

3.12.2022.
11:11
Goran Stanzl/Pixsell

Švicarska nogometna reprezentacija posljednji je, 16. sudionik osmine finala ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva nakon što je u susretu posljednjeg, 3. kola skupine G na stadionu 974 svladala Srbiju sa 3-2 (2-2).

SRBI POLUDJELI NA MAJICU /

Pogledajte žestoku provokaciju: Kapetan Švicarske se hvatao za međunožje i pokazivao ga Srbima, a pale su i sočne psovke

Švicarska je tako završila kao druga u skupini sa šest bodova, koliko je skupio i prvi Brazil koji je istovremeno iznenađujuće izgubio od Kameruna sa 0-1 (0-0), ali je ipak Brazil imao za jedan gol bolju razliku pogodaka. Srbija je, pak, ostala posljednja s jednim bodom, dok je Kamerun treći s četiri boda.

U zadnjih desetak minuta, situacija je na terenu bila otvorena. Srbija je tražila zgoditak, a puno im je prostora ostajalo iza leđa. Švicarci nisu napadali prema vratima u velikoj mjeri, a možda su trebali.

Velika šteta

Naime, da su zabili još jedan pogodak imali bi puno lakši ždrijeb u nastavku turnira. Prvo bi umjesto Portugala, za protivnika u osmini finala imali Južnu Koreju, a onda bi se križali sa pobjednikom utakmice Hrvatske i Japana.

Zadovoljili su se Švicarci minimalno pobjedom i idu na uvjetno težu stranu ždrijeba, a ovakvim ishodom mogu žaliti i Vatreni koji bi u slučaju prolaska Japana, za protivnika imali Švicarce umjesto Brazilaca, koji će nam najvjerojatnije stajati na putu.