NIZOZEMSKA - SENEGAL 2:0 / Senegal je krenuo na sve ili ništa pa ih ubrzo sustigla kazna: Nizozemci riješili utakmicu u posljednjim trenucima

Nizozemska je teškom mukom svladala Senegal s 2:0

21.11.2022.
17:02

U dvoboju 1. kola A skupine SP-a nogometaši Nizozemske su svladali Senegal s 2-0 (0-0).

LEO JE PROGOVORIO /

Messi je nakon treninga sve ostavio bez daha, već se počelo špekulirati o najgorem: Sada je otkrio je li spreman

Gol vrijedan pobjede zabio je udarcem glavom Cody Gakpo u 84. minuti, a pobjedu je potvrdio Davy Klaassen (90+8).

Afrički prvak Senegal, iako bez svoga najboljega igrača Sadia Manea, više nego ravnopravno se nosio s favoriziranim Nizozemcima, sve do šest minuta prije kraja.

Ranije je u ovoj skupini Ekvador s 2-0 porazio domaćina Katar. U 2. kolu 25. studenoga igraju Katar - Senegal i Nizozemska - Ekvador.

Uživo: Susret grupe A Svjetskog prvenstva

Senegal - Nizozemska (0:2)

(Gakpo 84', Klaasen 99')

Sastavi:

Senegal (4-3-3): Mendy - Sabaly, Koulibaly, Abou Cisse, Abdou Diallo - Gueye, Mendy, Kouyate - Sarr, Dia, Diatta

Nizozemska (5-3-2): Noppert - Dumfries, de Ligt, van Dijk, Ake, Blind - de Jong, Gakpo, Berghuis - Janssen, Bergwijn

-------

99' - GOOOL! Evo potvrde nizozemske pobjede! Memphis je bio u dobroj situaciji, gađao je lijevom nogom, ali je Mendy obranio njegov pokušaj. Ipak, tu je Klaasen koji zabija za 2:0!

94' - Promjena kod Nizozemaca, strijelac jedinog pogotka izlazi, Gakpoa mijenja De Roon

93' - Sabaly je sada ubacio, ali Bamba Dieye nije uspio zahvatiti loptu

90' - Igrat će se još osam minuta nadoknade...

86' - Pape Gueye je odmah zaprijetio s druge strane, sjajno je pucao, ali brani Noppert!

84' - GOOOL! Fantastičan centaršut de Jonga i sjajno glavom pogađa Gakpo! Najbolji igrač Nizozemske večeras je svoj nastup okrunio pogotkom!

82' - Jacobs je ubacio, Sarr je došao do lopte, gađao je glavom, ali ništa od svega... Senegalac je tražio prekršaj za najstrožu kaznu, no sudac samo odmahuje

78' - Spremne su dvije promjene kod Nizozemaca: Ušli su Klaasen i Koopmeiners, a izašli su Berghuis i Bergwijn

75' - Sarr je prava napast za Nizozemce, ponovno je proigrao suigrača koji puca iznad gola

74' - Kouyate ne može nastaviti, mijenja ga Pape Gueye, a ušao je i Jackson umjesto Diatte

73' - Fantastična akcija Senegala! Sarr je ponovno sve zakuhao, dodao je prema Gueyeu koji puca, ali sjajno brani Noppert

69' - Upravo je to bila posljednja akcija Dije večeras, zamijenio ga je Bamba Dieng

66' - Sjajna akcija sada Senegalaca, pucao je Dia, ali je Noppert uspio obraniti njegov pokušaj!

62' - Evo i prvih promjena, ušao je ponajbolji igrač Nizozemske Memphis Depay koji nije startao zbog fizičke spreme, a izašao je Janssen. Kod Senegala je ušao Ismail Jakobs koji je zamijenio Abdoua Dialla koji se ozlijedio

59' - Diallo je sada ubacio, neugodno, ali Diatta nije dobro zahvatio loptu

56' - Prvi žuti karton na susretu zaradio je Bayernov de Ligt zbog prekršaja na brzonogom Sarru

53' - Velika prilika za Nizozemsku! Gakpo je krasno ubacio iz kornera, van Dijk je visoko skočio, pucao glavom, ali je lopta protutnjala iznad gola

51' - Edouard Mendy je za sad prilično siguran na vratima Senegala

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena! Na momente su prijetili i Nizozemci i Senegalci, ali nema pogodaka u prvom poluvremenu

46' - Igrat će se još dvije minute

40' - Berghuis je sada sjajno pucao iz daljine, ali je lopta prohujala iznad gola

38' - Malo se primirila utakmica

33' - Probao je sada Sabaly iz velike udaljenosti, ali preslabo i točno u Nopperta

29' - De Jong je sada pogriješio jako blizu svog gola, ali Senegalci nisu uspjeli kazniti Nizozemce

25' - Sarr je definitivno prvo ime Senegala! Sada je briljantno prošao na lijevoj strani, izvozao je Dumfriesa koji nije znao što ga je snašlo, namjestio se na desnu nogu i sjajno pucao, ali je van Dijk u posljednji tren blokirao njegov pokušaj glavom!

19' - Sjajna akcija Nizozemske, lopta je došla na drugu do de Jonga koji je previše komplicirao, driblao i Kouyate je uspio izbaciti loptu iz neugodno situacije

17' - Gakpo kada god primi loptu u posljednjoj trećini, zakuha neku situaciju. Sada je krasno ubacio nakon čega je Blind pucao glavom, ali pokraj gola

16' - Dumfries je sada prošao po strani, ali ponovno se Senegalci uspijevaju obraniti

15' - Hrabar početak Senegala protiv Nizozemske koja za sada nije pokazala da je favoritu ovom susretu

9' - Sarr je sada probao lijevom nogom iz okreta, vjerojatno najopasniji igrač Senegala u odsustvu Manea

7' - Žustar početak Nizozemaca, ali i Senegalci su došli igrati nogomet

4' - Velika prilika za Nizozemce! Gakpo je krasno prošao i proigrao na drugu stativu, ali su Senegalci uspjeli izbaciti loptu u posljednji na tren

1' - Odmah je Sarr ukrao jednu loptu i zakuhao napad Senegala, ali je lopta od bloka otišla u korner

1' - Počinje susret koji bi mogao odlučivati o prvom mjestu u skupini A. Afrički prvak Senegal ipak igra bez svojeg najboljeg igrača, Sadija Manea!