ENGLESKA - SENEGAL 3:0 / Englezi su slomili Senegalce i prošli dalje: U četvrtfinalu ih čeka Francuska, pred nama je pravi klasik

Engleska je s 3:0 svladala Senegal i izborila četvrtfinale SP-a

4.12.2022.
19:19

Nogometaši Engleske plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva 3-0 (2-0) pobjedom protiv Senegala u susretu osmine finala igranom na stadionu Al Khor.

STRAŠNE VIJESTI /

Zvijezda Engleske proživljava užasne trenutke: Naoružani lopovi upali u njegov dom, sve su uzeli, obitelj u šoku

Strijelci za europske doprvake bili su Jordan Henderson (38), Harry Kane (45+3) i Bukayo Saka (57)

Afrički prvak bio je bolji suparnik u prvih pola sata utakmice te je u tom razdoblju imao i dvije velike prilike za pogodak. U 22. minuti u predaji lopte pogriješio je Maguire, uslijedio je ubačaj Diatte s desnog krila, prema golu je pucao Dia, njegov pokušaj blokirao je Stones kojega je nakon bloka lopta pogodila i u ruku, a na odbojanac je natrčao Ismaila Sarr, ali je s pet metara prebacio i istrčalog Pickforda i vrata. Situacija oko Stonesove ruke je pregledana i u VAR sobi te je procijenjeno kako se ne radi o prekršaju za kazneni udarac.

Dobar početak pa rutinska Engleska

Sjajnu priliku Senegal je imao i u 32. minuti kada je Sarr osvojio loptu na 30-ak metara od engleskog gola, proigrao Diju koji je pucao sa sedam metara iskosa, ali vrhunskom reakcijom istaknuo se Pickford.

Završnica prvog poluvremena pripala je Engleskoj koja je povela u 38. minuti. Kane je odlično proigrao Bellinghama koji je probio lijevi bok i poslao povratnu loptu na "penal" Hendersonu koji je odličnim udarcem sa 11 metara svladao Mendyja.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena previše Senegalaca je krenulo u napad, a nakon izgubljene lopte Bellingham je povukao protunapad, proslijedio loptu za Fodena koji je vidio da ga prati Kane i uposlio svog kapetana koji je izbio sam pred Mendyja i rutinirano ga svladao za 2-0.

Dvoboj je rezultatski zaključen u 57. minuti kada je Saka povisio na 3-0 iskoristivši odličan prodor Fodena po lijevoj strani i dodavanje kroz noge kapetana Senegala Koulibalyja. Mladi napadač Arsenala spremno je dočekao loptu u sredini kaznenog prostora i sigurno realizirao priliku.

Iako je do kraja utakmice ostalo više od pola sata do kraja utakmice se praktički nije dogodilo ništa vrijedno spomena. Englezi su bez problema kontrolirali situaciju na terenu i praktički čuvali snagu za daljnji tijek natjecanja. Senegalci su, pak, svjesni kako ne mogu do preokreta prilično malodušno pokušavali doći barem do počasnog gola.

Engleska će tako u četvrtfinalu 10. prosinca igrati protiv branitelja naslova Francuske koja je ranije u nedjelju sa 3-1 nadigrala Poljsku.

Uživo:

SP osmina finala

Engleska - Senegal (3:0)

(Henderson 39', Kane 48', Saka 57')

Sastavi:

Engleska (4-3-3): Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Henderson, Rice, Bellingham - Saka, Kane, Foden

Senegal (4-2-3-1): Mendy - Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs - Ciss, Mendy - Diatta, Ndiaye, Sarr - Dia

-----

Kraj!

91' - Igrat će se još četiri minute

89' - Utakmica se potpuno primirila, čeka se posljednji zvižduk

74' - Sarr je probao iz slobodnog udarca, ali ništa od svega

69' - Senegalci su potpuno bezidejni

57' - GOOOOL! Nova pogreška senegalske obrane i novi gol za Englesku! Foden je asistent, a Saka zabija za 3:0!

56' - Kane je opalio iz daljine, ali brani Mendy

55' - Englezi gospodare terenom

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena.

48' - GOOOOOL! Krasna kontra Engleske nakon pogreške Cissa, Bellingham je osvojio puno prostora, proigrao Fodena koji je produžio do Kanea! Ovaj nije imao težak zadatak i to je 2:0!

46' - Igrat će se još dvije minute

43' - Ponovno dobra prilika za Engleze, ali je Shaw malo zakomplicirao i od svega samo korner! Senegal izgleda zrelo za primanje novog pogotka...

41' - Saka je lijepo proigrao Kanea, ali napadač Tottenhama nije pogodio iz dobre situacije, Englezi su se razigrali

39' - GOOOOOL! Engleska je povela iz prve prave prilike, Bellingham je proigrao Hendersona koji nije imao težak zadatak i to je 1:0!

32' - Pogriješili su Englezi, lopta je došla do Sarra, koji je lijepo proigrao Diau, a ovaj je dobro pucao, a Pickford još bolje brani!

26' - Englezi za sada nemaju rješenja za obranu Senegala

23' - Dobra prilika Senegala! Krasan ubačaj koji je došao do Diae, on puca, a lopta se od Stonesove ruke odbila do Ndiayeja koji je promašio vrata iz izgledne situacije! VAR je provjerio situaciju sa Stonesom i ništa od svega...

21' - Foden je lijepo ubacio iz kornera, pogodio je kolegu iz Cityja Stonesa, ali je lopta otišla iznad gola

13' - Kane je lijepo ubacio, ali kasni Saka

12' - Englezi polako stežu obruč oko šesnaesterca Senegala

8' - Englezi su sada lijepo kombinirali iz slobodnog udarca, ali nije bilo završnice

3' - Dia je imao dobru priliku, ali su se Englezi uspjeli obraniti

1' - Počeo je susret! Tko ide na Francusku u četvrtfinalu?

------

Večeras od 20 sati sastaju se Engleska i Senegal u sklopu osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Pobjednik ovog dvoboja prolazi u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Francuske koja je bez većih problema svladala Poljsku s 3:1.

Momčad Garetha Southgatea u skupini B je bila prva sa sedam bodova, dok su Senegalci u prvoj, skupini A, prošli dalje kao drugi iza Nizozemske. Englezi će večeras na teren istrčati bez važnog prvotimca, Raheema Sterlinga, koji je otputovao od momčadi zbog "obiteljskih problema."

Senegal već od ranije ne može računati na najboljeg igrača, Sadija Manea, koji se ozlijedio pred sam početak Svjetskog prvenstva. Usprkos tome, uspjeli su proći skupinu, a afrički prvak bi volio napraviti i korak više.