PORTUGAL - URUGVAJ 2:0 / Fernandes zabio dva pogotka i čekirao Portugalcima kartu za osminu finala Svjetskog prvenstva

Nakon Francuske i Brazila, prolazak u TOP 16 osigurao je i Portgal

28.11.2022.
19:46

U susretu 2. kola skupine H Svjetskog nogometnog prvenstva Portugal je pobijedio Urugvaj s 2-0 (0-0) i plasirao se u osminu finala

Portugal je poveo golom Brune Fernandesa, koji je u 54. minuti ubacio sa lijeve strane, a loptu na putu prema mreži nisu dirali ni Cristiano Ronaldo, niti urugvajski vratar. U 93. minuti dosuđen je kazneni udarac za Portugal zbog igranja Josea Gimenesa rukom, a Bruno Fernandes je preciznim udarcem postavio konačan rezutat.

Portugal ima šest bodova, Gana 3, a Urugvaj i Južna Koreja po jedan bod.

U ovoj skupini ranije je Gana svladala Južnu Koreju s 3-2.

TIJEK UTAKMICE

SVJETSKO PRVENSTVO

PORTUGAL - URUGVAJ 2:0

PORTUGAL: Costa - Cancelo, Dias, Pepe, Mendes - B. Silva, Neves, Carvalho - Fernandes, C. Ronaldo, Felix

URUGVAJ: Rochet - Coates, Godin, Gimenez - Varela, Valverde, Vecino, Bentancur, Olivera - Nunez, Cavani

90+9' Fernandes je tražio loptu na rubu šesnaesterca, ali sada je pogodio stativu. Baš nema sreće.

90+8' Fernandes je mogao do hat tricka, ali obranio je Rochet veliku šansu na drugoj stativi.

90+2' Fernandes je polako prišao lopti i zaključio veliku portugalsku večer drugim pogotkom.

90' Igrat će se još devet minuta.

88' Fernandes gura loptu kroz noge Gimenezu, ovaj ju zaustavlja rukom i to će biti jedanaeseterac nakon javljanja VAR sobe. Iako dao žuti karton Diasu zbog prigovora kako nema penala, na kraju ga je sudac svirao.

87' Valverde puca preko gola Coste.

86' Vina je na terenu umjesto Olivere.

83' Leao puca, ali lopta odlazi tik uz stativu.

82' Felix, Carvalho i Ronaldo napuštaju travnjak. Palhinha, Ramos i Nunes ulaze u igru.

79' Treća šansa Urugvajaca u nekoliko minuta, De Arrascaeta je imao pred sobom samo golmana, ali pogodio ga je u tijelo.

78' Stari lisac Suarez se našao u velikoj prilici za gol. No trese krivi dio mreže.

77' Javna opomena za Felixa.

74' Tek što je ušao u igru, tuče stativu Gomez, tresao se okvir gola.

72' Ulaze Gomez i Suarez, izlaze Cavani i Nunez.

71' Otvorila se utakmica do kraja. Ne liči nimalo na onu uspavanku od prije deset minuta.

69' Ulazi opasni Leao umjesto Nevesa.

62' Otvara se Urugvaj, Pellistri i De Arrascaeta ulaze umjesto Godina i Vecina.

60' Nunez puca prizemno po sredini vrata, lak zadatak za Costu.

58' Varela je ubacio za Cavanija koji je bio u dobroj poziciji, ali nije zahvatio loptu na željeni način.

54' GOOOOOOOOOL! Ronaldo zabija glavom nakon asistencije Fernandesa, malo je okrznuo loptu nakon ubačaja. Iako je prvo upisan pogodak Cristianu, Fernandes je strijelac jer loptu nije dirnuo Ronaldo.

51' Felix trese krivu stranu mreže iz solidne prilike.

50' Netko je iz gledlišta uletio u teren s LGBTQ zastavom, zaštitar ga je jakim zahvatom bacio na pod i susret je nastavljen.

49' Kako je bilo u prvom dijelu, tako je počelo i drugo. Urugvajci baš tuku protivnike.

47' Coates je pokupio Ronalda, koji se primio za nogu nakon udarca.

46' Krenuo je drugi dio.

Završeno je prvo poluvrijeme.

45' Tri minute sučeva dodatka.

44' Nepromišljen žuti karton za Oliveru, nije dozvolio brzo izvođenje Portugalcima, iako su bili daleko od vrata.

42' Mendes je samo sjeo na travnjak i uhvatio se za zadnju ložu. Napustit će teren, a u igru ulazi Guereiro.

40' Slobodni udarac su izveli Urugvajci, no ubačaj čiste Portugalci. Zbog prekršaja na Vareli, sudac je Nevesu pokazao javnu opomenu.

38' Ronaldo je maestralno primio loptu između tri igrača, gol je iz teške situacije spriječio urugvajski vratar Rochet.

37' Tuče Fernandes s 20 metara u blok.

35' Ronaldo puca u Fernandesa, a Felix u Bernarda Silvu. Portugalci smetaju jedni drugima u napadu.

32' Najveća prilika na utakmici. Slalom Rodriga Bentancura gotovo iz ničega, sam je krenuo prema naprijed, prošao i Diasa, ali portugalski vratar je spasio stvar.

28' Južnoamerikancima je prvi postulat ne primiti pogodak, rijetko idu prema naprijed.

24' Tri puta zaredom su ubacivali Portugalci, njihovi centaršuti nisu pronalazili metu.

23' Urugvajci baš igraju čvrsto i bore se za svaku loptu.

20' Čvrsti blok Urugvajaca je baš teško za probiti. Blokiraju i Nevesov udarac.

18' Baš je Vecina pogodio u glavu iz slobodnjaka, sada je korner za zeleno - crvene.

17' Mendes dobiva po nogama od Matiasa Vecina, Ronaldo ima priliku za slobodni udarac.

16' Felix se našao u dobroj situaciji, ali tu je uz njega kao priljepak Gimenez i blokira njegov udarac.

15' Ronaldov bicikl je dovoljan da se stadion digne na noge.

12' Već treći prekršaj Gimeneza na utakmici, bez žutog kartona i dalje.

11' Nunez je izborio prvi korner za Urugvaj i odmah tjera navijače da pokažu veći doprinos. Gimenez puca glavom nakon udarca iz kuta.

8' Ronaldo je skočio visoko u zrak i spustio za Fernandesa čiji udarac ide pored lijeve stative.

6' Bentancur je dobio javnu opomenu za gaženje suparnika po peti. Urugvajci su grubi od starta, Gimenez broji već dva prekršaja.

4' Ronaldo efektno ramenom dodaje za Carvalha, on volejom šutira preko gola.

3' Olivera puca nakon lijepe kombinacije sa Cavanijem, ide to daleko od vrata.

1' Gimenez faulira Felixa odmah nakon dvadeset sekundi.

1' Počela je utakmica.