NEVIĐENO / Pogledajte ludo slavlje Saudijaca: Tip je iščupao vrata i bacio ih u dvorište

Saudijska Arabija je senzacionalno svladala Argentinu

22.11.2022.
22:23

U susretu 1. kola skupine C Svjetskog nogometnog prvenstva Saudijska Arabija je na stadionu Lusail senzacionalno svladala Argentinu s 2-1 (0-1).

KOLAPS NA OTVARANJU /

Argentina ušla u društvo Francuske, Italije, Engleske i Njemačke: 'Ovo je vrlo bolno i nema isprika'

Povela je Argentina golom Lionela Messija (10-11m), no početkom drugog poluvremena su Saleh Al-Shehri (48) i Salem Al-Dawsari (53) kreirali preokret.

Prema očekivanju, dvoboj jednog od glavnih favorita za svjetski naslov Argentine i jedne od najslabijih reprezentacija na svjetskoj smotri Saudijske Arabije u prvom je poluvremenu nalikovao na igru "mačke i miša". Igralo se praktički samo na polovici terena koja je pripadala azijskoj reprezentaciji, a Argentina je i povela u ranoj fazi utakmice.

Razvalio vrata

U prvom poluvremenu čak je tri pogodaka poništeno, dva put je zabio Lautaro, jednom Messi, a sudac je reagirao svaki put radi zaleđa. I onda je uslijedila senzacija u drugom poluvremenu. Nastavak utakmice krenuo je potpuno neočekivano i Saudijska Arabija je u prvih osam minuta ostvarila potpuni preokret. U 48. minuti Al-Buraikan je sjajnom okomitom loptom "rasparao" argentinsku obranu, loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Al-Shehri koji je potom izbjegao blok Romera i pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Martineza.

Samo pet minuta potom Al-Dawsari je fenomenalnim udarcem pogodio gornji lijevi kut Martineza za prednost Saudijske Arabije. Argentinci nisu dobro očistili jedan centaršut, Al-Dawsari je prihvatio loptu na rubu kaznenog prostora i potom si s dva driblinga stvorio prostor za neobranjivi udarac.

Ovako su preokret doživjeli navijači Saudijske Arabije. Jedan od njih je razvalio kućna vrata.