ŠTO MU JE OVO TREBALO? / Kakva nepromišljenost u velikom slavlju: Napravio dva poteza koja su zgrozila svijet

U slavlju Argentinaca posebno je pretjerao golman Emiliano Martinez

19.12.2022.
8:43

Novi svjetski nogometni prvak je Argentina, u finalnom susretu na Lusail stadionu Argentinci su nakon jedanaesteraca bili bolji od Francuske sa 7-5 (3-3, 2-2, 2-0) čime su treći put u povijesti postali prvaci.

MALO SU GA PRETJERALI /

Procurio video divljeg slavlja Argentinaca u svlačionici: Dva detalja posebno privukla veliku pažnju

Naslovu iz 1978. i 1986. godine Argentina je dodala ovaj iz 2022. godine. Nekada je to bila Kempesova Argentina, potom Maradonina, dok je ovaj put ovu uglednu nogometnu naciju do naslova vodio Lionel Messi, strijelac dva pogotka u ovom finalu za njegov prvi naslov svjetskog prvaka u karijeri.

Messi je iz jedanaesterca u 23. minuti pogodio za 1-0, dok je do kraja prvog dijela Angel Di Maria povećao na 2-0 u 36. minuti. Odjednom i unutar samo sto sekundi Francuska se vratila u igru. Na 2-2 je izjednačio s dva pogotka Kylian Mbappe golovima u 80. iz jedanaesterca i 81. minuti. U 109. minuti gol za 3-2 je dao Messi, ali je u 118. minuti opet strijelac bio Mbappe, opet s bijele točke, za 3-3.

Tijekom odluke jedanaesteraca argentinski vratar Martinez je obranio udarac Comana, dok je Tchouameni promašio vrata, dok su svi Argentinci bili precizni (Messi, Dybala, Paredes i Montiel).

U slavlju Argentinaca posebno je pretjerao golman Emiliano Martinez.

Dok je Argentina slavila, Martinez se poprilično bezobrazno ponio. Stavio je, naime, nagradu u ravnini međunožja.

Na tome nije stao, u svlačionici je nakratko zaustavio slavlje suigrača uzvikom: 'Minuta šutnje za Kyliana Mbappea."