FAVORITI RAZOČARALI / Još jedan dan Svjetskog prvenstva je iza nas: SAD i Englezi razočarali, domaćin se već oprostio

Evo kako stvari stoje u skupini A i B

25.11.2022.
22:25

Danas su se igrale utakmice drugog kola u skupinama A i B na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Upravo su domaćini ponovno zaigrali te su se već oprostili od natjecanja, dok je utakmica dana bio susret SAD-a i Engleske, ali nas je razočarao.

I MI KAŽEMO /

Hrvatskoj će protiv Kanade suditi jedan od najmlađih sudaca koji tvrdi: 'Ne postoji savršeno suđenje'

U skupini A su u 14 sati igrali Katar i Senegal. Iako su domaćini zabili svoj prvi pogodak na svjetskim prvenstvima, afrički prvak je bez većih problema slavio 3:1. Strijelci su bili Famara Diedhiou, Doulaye Dia i Ahmadou Bamba Dieng za Senegal te Mohammed Muntari za Katar.

U drugom susretu skupine A sastali su se Nizozemska i Ekvador u 17 sati. Favorizirana Nizozemska je povela pogotkom Codyja Gakpoa, ali se Ekvador u drugom dijelu potpuno razigrao. Na konačnih 1:1 poravnao je Enner Valencia koji je s tri pogotka prvi strijelac turnira, a Južnoamerikanci su do kraja susreta mogli i preokrenuti.

U skupini B su dan započeli Wales i Iran. Susret je počeo u 11 sati,a Iranci su slavili 2:0. Zanimljivo, oba pogotka su pala u sudačkoj nadoknadi, ali je Iran apsolutno zasluženo slavio nad inertnim Walesom. Strijelci su bili Roozbeh Cheshmi u 98. i Ramin Rezaeian u 101. minuti.

Ono što je trebala biti poslastica dana, na kraju je razočaralo. U 20 sati sastali su se SAD i Engleska. Prvo poluvrijeme bilo ne čak i zanimljivo, ali bez pogodaka, dok je drugo poluvrijeme bilo poprilično negledljivo. SAD je nešto pokušavao, a Engleska kao da je samo čekala kraj susreta. Na kraju smo gledali novu utakmicu bez golova, a najbliži zgoditku bio je Christian Pulišić koji je pogodio gredu u prvom dijelu.