TEŽAK PORAZ / Hrvati slomili srce Neymaru i Brazilcima, pljušte reakcije njihovih medija: 'Dobro ćemo zapamtiti to ime'

Vatreni su rastužili preko 200 milijuna ljudi

9.12.2022.
19:19

Nogometaši Hrvatske kao veliki pobjednici izašli su iz nove drame na svjetskom prvenstvu, u četvrtfinalu je Hrvatska pobijedila Brazil nakon jedanaesteraca 4-2 (1-1, 0-0).

Nakon 0-0 u 90 minuta poveo je Brazil pogotkom Neymara u nadoknadi prvog produžetka. No, Hrvatska je izjednačila u 117. minuti nakon akcije asistenta Oršića i strijelca Petkovića, dok je potom Hrvatska slavila, još jednom, nakon jedanaesteraca.

U njima su svi hrvatski pucači bili precizni (Vlašić, Majer, Modrić i Oršić), Livaković je obranio Rodrygu, dok je Marquinhos pogodio vratnicu.

U polufinalu će Hrvatska, u utorak s početkom u 20 sati, igrati protiv pobjednika dvoboja Nizozemske i Argentine.

Brazilski mediji pak s velikom su togom dočekali ovakav rasplet.

"Neymer se slomio nakon spadanja sa SP-a."

"Ovo jako boli."

"Neymar je doživio treći rtaumu na Svjetskom prvenstvu kojeg je napustio u suzama."

"Livakovićevo ime dobro ćemo zapamtiti."