BRAZIL - JUŽNA KOREJA 4:1 / Spektakl je zakazan za petak: Goropadni Brazil pregazio Koreju i osigurao okršaj s Vatrenima

Tekstualni prijenos utakmice Brazil - Južna Koreja mogli ste pratiti uživo na Net.hr-u

5.12.2022.
21:59

Hrvatska nogometna reprezentacija u petak će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Brazila, nakon što je Hrvatska ranije u ponedjeljak u osmini finala svladala Japan boljim izvođenjem 11-eraca, Brazil je u svom susretu ove faze natjecanja bio uvjerljiv protiv Južne Koreje sa 4-1 (4-0).

'IZNAD SVIH, HRVATSKA' /

Dalić iznenadio netipičnim potezom: Naš izbornik objavio snimku od koje ćete se naježiti

Brazil je sve dvojbe oko prolaska riješio u prvom poluvremenu kada su mrežu Korejaca tresli Vinicius (7), Neymar (13-11m), Richarlison (29) i Paqueta (36). U nastavku je Seung-Ho Paik (76) ublažio poraz Južne Koreje.

Razigrane Brazilce protiv Južne Koreje do pobjede je poveo kapetan Neymar koji se oporavio od ozljede gležnja zadobivene u prvom susretu na SP protiv Srbije, a zbog koje je propustio utakmice protiv Švicarske i Kameruna. Neymarovo priusutstvo na terenu insiriralo je suigrače koji su lakoćom stvarali i realizirali prilike.

U 7. minuti Vinicius je pogodio nakon prodora Raphinhe po desnoj strani, potom je Jung neoprezno pogodio Richarlisona po nozi u svom kaznenom prostoru, a Neymar je bio siguran izvođač kaznenog udarca u 13. minuti. Richarlison je u 29. minuti povisio na 3-0 nakon sjajne kombinacije s Marquinhosom i Thiagom Silvom, da bi Paqueta u 36. minuti preciznim udarcem okrunio odličan prodor Viniciusa.

Paik je u 76. minuti udarcem s više od 20 metara uspio pronaći put do brazilske mreže za počasni pogodak.

Susret Hrvatske i Brazila igrat će se u petak od 16 sati na stadionu Education City.

_______________________________________________

Osmina finala SP-a

Brazil - Južna Koreja 4:1

Sastavi:

Brazil (4-2-3-1): Alisson - Militao, Marquinhos, Thiago Silva, Danilo - Casemiro, Paqueta - Raphinha, Neymar, Vinicius Junior - Richarilson

Južna Koreja (4-2-3-1): Kim - Kim, Kim, Kim, Kim - Hwang, Jung - Hwang, Lee, Min Son - Cho

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

85' Brazilci su nenadano došli u ogromnu šansu nakon što je korejski golman izgubio loptu,ali sve je spasio branič  Kim Min-Jae.

81' Brazilski izbornik nastavlja mijenjati, sada je iz igre povukao Neymara, ali i golmana Alissona.

77' GOOOL Koreja je zabila, Paik je strašnim volejem zatresao mrežu s dvadesetak metara. Lopta je na putu do gola dirala jednog Brazilca i promijenila smjer, što je dodatno otežalo posao Alissonu.

72' Brazilski izbornik radi dvostruku zamjenu. Danilo i Vinicius izlaze iz igre, a ulaze Bremer i Gabriel Martinelli.

68' Vatreno je bilo pred brazilskim golom, ali korejci su se spetljali u protivničkom šesnaestercu. Ali, da su i zabili, ne bi vrijedilo jer je signalizirano zaleđe.

67' Smirila se igra, Brazilci su prepustili posjed Koreji.

62' Brza akcija Brazilaca i odmah šansa. Izbio je sam Rapinha pred golmana Koreje, i puca s pet metara, ali Kim brani.

60' Brazilci su spustili brzinu, ne idu više toliko prema naprijed, ali i dalje u potpunosti dominiraju.

58' Raphinha puca iz slobodnog udaraca s 25 metara, ali njegov udarac dira živi zid i odlazi pored gola.

54' Sjajna šansa za Brazilce, duplim pasevima potpuno su izbacili Korejce i na kraju je Richarlison uputio udarac s kojih 8 metara, ali Kim sjajno brani.

47' Ufff, najboilja šansa za Koreance. Son je pobjegao Militau, probio prema brazilskom golu i dobro pucao s 15 metara, a Alisson još bolje obranio.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' + 5' Gotovo je prvo poluvrijeme, Barzil vodi 4:0.

45' + 3' Umalo 5:0, Richarlison je išao sam na Kima, ali sada sjajno reagira korejski golman i mreža se ne trese.

39' Razigrani Brazilci se jako dobro zabavljaju i čine korejce smiješnima. Vinicius je sada dobio glasan aplauz za briljantnu minijaturu.

35' GOOOL Brazil vodi 4:0! Zabio je Paqueta.

31' Ogromna šansa za Korejce. Hwang je sjajno prošao u šesnaesterac i pucao s nekoliko metara, ali Alisson je spreman.

29' GOOOL Brazilci zabili treći gol! Bila je to krasna akcija, na kraju koje je Silva s 20 metara proigrao Richarlisona u šesnaestercu, a on ne griješi u realizaciji.

22' Korejci su sada preuzeli kontrolu na terenu i imaju posjed, ali ne stvaraju šanse.

17' Opasan pokušaj Koreanaca. Hwang hjre pucao s više od 20 metara, ali Alisson brani.

12' GOOOL Već je 2:0 za Brazil, Neymar je sigurno zabio iz penala! Pokušavao ga je Korejski golman ometi stalnim moicanjem na liniji, ali uzalud.

7' GOOOL Brazilci su poveli, Raphinha je odradio najveći dio posla, prošao po boku i ubacio po podu, a Vinicius sone griješi i pogađa sa šest metara.

5' Brazilci od samog početka imaju loptu i kombiniraju, Korejci stoje u bloku i vrebaju šansu za kontru.

1' Počela je utakmica.

______________________________

Hrvatska je svladala Japan nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, a od 20 sati će saznati svojeg protivnika u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Sastaju se Brazil i Južna Koreja, a najvažnija vijest za Carioce je povratak Neymara koji nije igrao od prve utakmice u skupini kada je pretrpio ozljedu protiv Srbije.

Brazilci imaju problema i na lijevom beku, gdje su im ozlijeđeni Alex Sandro i Alex Telles, tako da će večeras na lijevoj strani početi dešnjak Danilo.