PA OVO JE NEVJEROJATNO / Frapantan podatak: Znate li kada je Hrvatska zadnji put postigla dva pogotka u prvom poluvremenu?

Hrvatska nakon prvih 45 minuta ima 2:1 protiv Kanade

27.11.2022.
18:16

Hrvatska nogometna reprezentacija danas od 17 sati igra protiv Kanade. Kanađani su poveli već u drugoj minuti nakon krasne akcije u kojoj su izigrali naše nogometaše. Alphonso Davies je krasno nadskočio Josipa Juranović i doveo Kanadu u vodstvo.

Hrvatska je potom zaigrala nešto bolje, čak je Andrej Kramarić zabio nakon lijepe akcije s Livajom, ali je sudac sudio zaleđe te pogodak nije priznat.

No, u 36. minuti Vatreni su krasno kombinirali i pogodili za 1:1, Kramarić je zabio svoj 21. pogodak u hrvatskom dresu.

Prošlo je puno godina

U 44. minuti potpuni preokret Vatrenih! Fantastični Marko Livaja je krasno pogodio s vrha šesnaesterca za 2:1. Za sada briljantnu utakmicu igraju, zanimljivo, igrači koje se možda i najviše kritiziralo nakon Maroka: Andrej Kramarić, Borna Sosa i Mateo Kovačić koji diktira sredinom terena.

Zanimljivo, ovo je prvi put od 1998. godine da je Hrvatska na svjetskim prvenstvima postigla dva pogotka u prvom poluvremenu. Zadnji put se to desilo spomenute godine kada su Vatreni svladali Nizozemsku 2:1 u borbi za treće mjesto.