REAKCIJE MEDIJA I STRUČNJAKA / Cijeli svijet bruji o porazu Vatrenih, svi se klanjaju Messiju, a i on se javio: 'Puno mi je stvari prolazilo glavom...'

13.12.2022.
22:14
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Hrvatske neće drugi put u nizu igrati u finalu svjetskog prvenstva, u polufinalnom dvoboju u Lusailu Argentina je pobijedila s uvjerljivih 3-0 (2-0).

UF, ŠTO JE NAPRAVIO /

Brazilci će mu ovo zamjeriti: Pogledajte što je Ronaldinho napravio nakon što su Argentinci zabili Hrvatima

Julian Alvarez je postigao pogotke u 39. i 69. minuti, dok je Lionel Messi bio strijelac u 34. iz jedanaesterca.

Cijelo prvo poluvrijeme odigrano je vrlo oprezno s obje strane, no Argentina je unatoč tome imala veliku prednost od 2-0. Za to je najzaslužniji bio mladi, 21-godišnji napadač Alvarez koji je u 34. minuti iznudio jedanaesterac kojeg je u 1-0 pretvorio Lionel Messi. Sudac Orsato jedanaestercem je prethodno okarakterizirao sudar Alvareza i Dominika Livakovića.

Samo pet minuta kasnije već je bilo 2-0, a poentirao je spomenuti Alvarez nakon kontranapada.

U nastavku je Hrvatska krenula na sve ili ništa. Ušli su Vlašić, Petković i Oršić, no bliže je pogotku bila Argentina koja je novi, treći, zabila u 69. minuti. Opet je strijelac bio Alvarez, ali sve je pripremio fantastični Messi koji je prošao Gvardiola i asistirao za konačnih 3-0.

"Puno mi je stvari prolazilo kroz glavu. Vrlo je uzbudljivo vidjeti sve ovo, ljude, obitelj. Cijelo Svjetsko prvenstvo je bilo nevjerojatno, ono što smo doživjeli, a sada idemo u finale, što je ono što smo željeli", poručio je Lionel Messi nakon utakmice.

"Znali smo da nismo glavni favoriti, ali nikome nismo htjeli ništa pokloniti. Pokazali smo to utakmicu po utakmicu", dodao je.